Badem Sütü Tarifi

0

Badem sütü tarifi oldukça kolay bir tariftir. Kek, kurabiye, pasta yaparken tariflerde geçen badem sütünü evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Üstelik badem sütü yapımı çok kolay. Badem sütü nasıl yapılır? Sizin için yazdık.

Badem Sütü Tarifi Malzemeleri

  • 200 gr. çiğ badem ( datça bademi olursa taze taze daha iyi)
  • 1 litre kadar su
  • 80 gr. kadar çiçek balı

Badem Sütü Tarifi

Evde badem sütü tarifi, badem sütü nasıl yapılır? Çiğ bademlerimizi yıkayıp, akşamdan suya koyuyoruz. Bir gece bekliyor bu şekilde. Ertesi gün bademlerimizin suyunu süzüyoruz. Kabuklarını suyun altında güzelce soyuyoruz. Sonrasında 1 litre içme suyunun içine soyulmuş bademlerimizi koyuyoruz. Sonra yüksek devirde mikserde iyice karıştırıyoruz. Sonra temiz bir tülbent yardımıyla bu karışımın suyunu bir kaba alıyoruz. Posası ve badem tortuları tülbentte kalıyor. Sonra badem sütümüzün içine bal koyup, mikserde tekrar çeviriyor karıştırıyoruz. Sonra bu ballı badem sütünü ağzı kapaklı bir kavanoza aktarıyoruz.  İki gün boyunca buzdolabında rahatlıkla saklayabilirsiniz. Badem sütü tarifi bu kadardır.

Badem sütü tarifi, muz, goji berry, vanilya, keçi boynuzu pekmezi vb. ile zenginleştirilebilir. Size kalmış. Sadece badem sütü yapımı için süzülmüş badem sütünün içine katıp, mikserde tekrar karıştırmanız yeterli olacaktır.

badem sütü tarifi

badem sütü tarifi

Paylaş.

Yorum Yap