Bademli Beyaz Çikolatalı Kurabiye Tarifi

0

Bademli Çikolatalı Kurabiye Tarifi

Bademli beyaz çikolatalı kurabiye tarifimizi paylaşıyoruz. Az malzemeli, yapımı kolay, aroması çok güzel bademli beyaz çikolatalı kurabiye yapılışını çok seveceksiniz.

Bademli çikolatalı kurabiye tarifi, malzemeleri ve ayrıntılı yapılışını mutlaka deneyiniz.

Bademli beyaz çikolatalı kurabiye tarifi için, beyaz çikolata yerine damla çikolata da kullanabilirsiniz. Yaklaşık yarım su bardağı civarı damla çikolata işinizi görecektir.

Bademli Beyaz Çikolatalı Kurabiye Tarifi Malzemeleri

  • 1 su bardağı + 1 dolu dolu yemek kaşığı un daha gerekli
  • yarım su bardağı kadar tereyağı gerekli
  • çeyrek su bardağı kadar toz badem kullanıyoruz
  • çeyrek çay kaşığı kadar tuz
  • 80 gr. kadar yani bir su bardağının üçte biri kadar pudra şekeri gerekli
  • 1 limonun kabuğunu rendeliyoruz
  • bir paketin yarısı kadar, yaklaşık 40-50 gr. beyaz çikolata, ince kıyılmış
  • üzeri için yarım su bardağı kadar pudra şekeri gerekli

Bademli Çikolatalı Kurabiye Nasıl Yapılır

Bademli çikolatalı kurabiye nasıl yapılır tarifimize başlayalım efendim. Bunun içcam bir karıştırma kabının içine unumuzu aktaralım. Üzerine toz bademi ve tuzu aktarıp, bir kaşık ile karıştıralım malzemelerimizi.

Ayrı bir kase içine tereyağını aktaralım. Tereyağımız oda sıcaklığında iyice yumuşamış olsun. Üzerine pudra şekeri ekleyelim ve mikser ile yüksek devirde iki malzemeyi iyice çırpalım.

Çırptığımız bu krema gibi karışımın içine unlu badem tozlu karışımı ekleyelim, mikserin düşük devri ile hepsini güzelce karıştırıp çırpalım.

En son olarak da ince kıyılmış beyaz çikolata parçalarını ekliyoruz. Şimdi tüm malzemeleri kurabiye hamuru elde etmek için karıştıralım elimizle.

Hamurun kıvamı şekillenebilir, yumuşak kulak memesi kıvamında olmalı. Hamurdan küçük ceviz büyüklüğünde parçalar koparalım, elimizle yuvarlayalım, hafifçe bastırıp elimizle yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizelim.

Bademli beyaz çikolatalı kurabiye tarifi hamurlarını önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık on dakika civarı pişirelim.

Pişen bademli çikolatalı kurabiye tarifini tezgaha alalım. İyice soğumasını bekleyelim tezgahta. Sonra da üzerlerine pudra şekeri serpelim bir çay süzgeci yardımı ile.

Bademli beyaz çikolatalı kurabiye yapılışı bu kadar. Bademli beyaz çikolatalı kurabiye nasıl yapılır tarifimizi beğendiğinizi umarız. Afiyet olsun efendim

Sitemizde bademli kurabiye tarifi, çikolatalı kurabiye tarifi için sayısız seçenek bulunmaktadır. Mutlaka göz atınız.

bademli beyaz çikolatalı kurabiye tarifi

bademli beyaz çikolatalı kurabiye tarifi

Paylaş.

Yorum Yap