Bebe Muhallebisi Tarifi

0

Bebeğimiz için, bebe muhallebisi tarifi, bebe muhallebisi nasıl yapılır kolay anlatımı ile sitemizde. Bebek muhallebisi tarifi ve malzemeleri.

Bebe Muhallebisi Tarifi Malzemeleri

  • 1 su baradağı kadar su
  • iki yemek kaşığı tepeleme tam buğday unu
  • 1.5 tatlı kaşığı irmik yada yulaf unu da olur
  • anne sütü veya anne sütü değerinde mama
  • bir yemek kaşığı kadar tereyağı
  • üzüm pekmezi

    Bebe muhallebisi nasıl yapılır ? Bebe muhallebisi yaparken üzüm pekmezi yerine, oldukça besleyici tamamen doğal keçiboynuzu pekmezi de kullanabilirsiniz. Artık piyasada tamamen doğal keçiboynuzu pekmezi kolaylıkla bulunmakta.

Bebe Muhallebisi Tarifi

Bir tencerede bir su bardağı kadar suyun içine unu, irmiği vs. koyuyoruz. Sürekli karıştırarak kaynayana kadar güzelce pişiriyoruz. Koyu bir kıvam almalıdır. Yaklaşık 2-3 dk. kadar kaynadıktan sonra ocaktan alıyoruz. Tereyağını ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Tezgahta ılıdıktan sonra artık yenebilecek kıvam alınca içine anne sütü veya formül mama ekliyoruz. Son olarak da pekmez ekleyip mamamızı hazırlıyoruz . Pekmez miktarını siz ayarlayabilirsiniz. Fazla koymayın. Hem besleyici, sağlıklı ve doyurucu bebe muhallebisi tarifi.

Hazırladığımız bebek muhallebisi 6- 8 aylık bebe muhallebisi tarifi içindir. Eğer 9 aylık bebekler için muhallebi ve üstü bebekler için hazırlıyorsanız bu mamaya, soyulmuş ve rendelenmiş meyveler, iyi dövülmüş ceviz içi de ekleyebilirsiniz. Özellikle rendelenmiş ve 15 dk. kadar oda sıcaklığında bekletilmiş tatlı yumuşak elma, bebeğinizin sindirimi için de oldukça yararlı olacaktır. Bebe muhallebisi tarifi bu kadardır. Sağlıkla kalın.

Bebekler için muhallebi yaparken formül mama kullanmak artık neredeyse bir zorunluluk. Ama mamanızı doğal olarak formül mama kullanmadan; sadece su ve pirinç unu kullanarak da yapabilirsiniz. Marketlerde formül mama çeşitleri bulunmakta. En iyi formül mama içeriğini bildiğiniz güvendiğiniz markadır.  Özellikle gece için yulaflı ve elmalı muhallebili,  çeşitli tahıllı bebe  muhallebileri piyasada çokça mevcut.

bebe muhallebisi tarifi

bebe muhallebisi tarifi

Paylaş.

Yorum Yap