Beze Nasıl Yapılır

0

Beze Tarifi

Beze nasıl yapılır diye düşünürsünüz. Bazen canınız çeker, beze tarifi için tarif ararsınız. Kolay tatlı tarifi için beze tarifi çok güzel bir seçenek olacaktır. Beze sevenler için beze tarifi, beze yapılışı ve malzemeleri burada.

Beze Tarifi Malzemeleri

  • 4 adet yumurta beyazı kullanacağız
  • 4 çay bardağı kadar toz şeker kullanacağız
  • 2 damla limon suyu gerekli
  • çay kaşığının ucuyla çok az tuz kullanacağız

Beze Tarifi Oktay Usta

Beze tarifi oktay usta için ilk olarak yumurtalarımızın ak ve sarılarını ayırıyoruz, ancak sarıları hiç karışmamalı aklarına.

Yumurta aklarını bir geniş karıştırma kabının içine alalım, çok az, çay kaşığı ucuyla tuz ekledikten sonra mikserin yüksek devri ile çırpamaya başlayalım. Bir yandan da toz şekeri ekliyoruz efendim.

Yaklaşık 15 dakika kadar mikserin yüksek devri ile karıştırdığımız ve bir yandan toz şekeri eklediğimiz bezemiz katılaşınca artık hazır demektir.

Artık çırptığımız bu beyaz karışım mikserin ucundan akmayıp, katı hal almaya başladıysa yeteri kadar çırpmışız demektir efendim.

Not: Beze yapılışı için yumurta aklarını sabırla çırpmanız gerekiyor efendim. Hiç pütür kalmamalı. Burası çok önemli çünkü katılaşması gerekli karışımın. 

Şimdi bu beze tarifi karışımını yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine aktaracağız. Bunun için bir sıkma torbasına doldurduğumuz beze karışımını güzelce yağlı kağıt üzerine aralıklı olarak sıkalım. (sıkma aparalı ve yıldız uç yeterli bunun için)

Eğer torbayla yapmayacaksanız, bir kaşık kullanarak da bezelerimizi yağlı kağıt üzerine alabilirsiniz.

Önceden ısıtılmış fırında bezelerimizi 100 derecede yaklaşık 60 dakika civarı pişirelim efendim. Bezelerimiz beyaz kalmalı pişirirken bunu unutmayınız.

Beze nasıl yapılır bu kadar. Beze tarifi oktay usta afiyet olsun.

beze nasıl yapılır

beze nasıl yapılır

Paylaş.

Yorum Yap