Çikolatalı Truffle

0

Çikolatalı Truffle Yapılışı

Sizlerle hem kolay hem lezzetli atıştırmalık yapıyoruz. Çikolatalı truffle yapılışı, malzemeleri ve ayrıntılı tarifi burada.

Truffle nasıl yapılır ? Merak ediyorsanız bu tarif tam size göre. Çikolatalı truffle tarifimizi çok seveceksiniz. Eğer çok kolay tatlı tarifi arıyorsanız bu tarif tam size göre.

Çikolatalı Truffle Tarifi Malzemeleri

  • 2 paket bitter çikolata (80 gr. lık iki paket yeterli)
  • 1 kutu kremanın yarısını kullanıyoruz (200 ml. kutu kremanın yaklaşık 80-90 ml. yeterli olur )
  • ayrıca bir miktar kakao tozu
  • bir miktar antep fıstığı,
  • badem kırığı, fındık kırıkları

Çikolatalı Truffle Oktay Usta

Çikolatalı truffle oktay usta için öncelikle bitter çikolatalarımızı bir kabın içine elimizle kıralım küçük küçük. Sonra bir ufak sos tavası alalım elimize. İçine yarım kutu kremayı ekleyelim.

Kremayı ateşe alalım, ısıtalım. Kaynama noktası yaklaşınca içine çikolata parçalarını aktaralım. Ateşten alıp, karıştırarak çikolataların erimesini sağlayalım.

Sonra malzemeler eriyip karışınca bir çırpma teli ile güzelce karıştırıp çırpalım. Sonrasında soğumaya yüz tutunca üzerine bir streç geçirip dondurucuya aktaralım. Bu şekilde bir saat kadar buzdolabında dondurucuda bekleyip soğusun iyice.

Soğuyan truffle çikolatasını dolaptan çıkaralım. Bir tatlı kaşığı yardımıyla cevizden daha küçük parçalar alalım, yuvarlayalım. Kakao tozuna, antep fıstığı tozuna, fındık, badem kırıklarına bulayalım ayrı ayrı. Hepsini yuvarlayarak şeklini düzeltelim.

Sonrasında çikolatalı truffle tarifimizi servis tepsisine dizelim. Çikolatalı turuffle yapılışı bu kadar. Truffle nasıl yapılır ? tarifimiz ile keyifli anlar geçirmenizi dileriz.

Çikolatalı truffle oktay usta afiyet olsun.

çikolatalı truffle

çikolatalı truffle

Paylaş.

Yorum Yap