Çilekli Böğürtlenli Ahududulu Tarifler

0

Çilekli Böğürtlenli Ahududulu Tatlı Tarifleri

Mevsimine girdik, çilekli böğürtlenli ahududulu tatlı tarifleri mevsimine efendim. Normal şartlarda özlediğimiz tatlıları, özellikle meyveli pastaları, meyveli parfeleri, panna cottaları yapmak için artık daha çok sebebimiz var. Dondurucuda pek çok meyveyi saklayabilirsiniz.

Dondurucuda Meyve Nasıl Saklanır

Dondurucuda meyve nasıl saklanır, bunun çok ayrı bir işlem gerekmiyor aslında. Sadece meyvelerin olgun olmasına dikkat etmeniz gerekiyor öncelikle. Sonra çürüksüz bu meyveleri, yıkayıp süzüp, buzdolabı poşeti veya hava almayan bir kapta dondurucuda muhafaza ediyorsunuz. Üzerine ya da buzdolabının üzerine bir not iliştiriyorsunuz dolaba girme tarihi olarak. Çünkü en fazla 8 ay içinde tüketilmeli bu meyveler efendim.

Püf noktaları bu kadar. Ayrıca pek çok meyveyi şekerle karıştırarak da dolapta dondurmanız mümkün. Sonra bu meyvelerden rahatlıkla, hoşaf, meyve suyu yapabilirsiniz efendim.

Özellikle cup yaparken, meyveli parfe tarifi, meyveli puding ve meyveli pasta tarifinde meyveler gerçekten imdada yetişiyor efendim.

Sizlere ahududulu, böğürtlenli, çilekli, vişneli, dutlu, frambuazlı, frenk üzümlü vs. meyveli tariflerden bir kaç tarif önermek istiyoruz. Sitemizde bu meyveler ile yapılan tarifler bulunmaktadır mutlaka göz atınız efendim.

Mevsiminde taze taze tüketmenin yerini tutmasa da; şurup olarak yapılıp dondurucuda saklanıp öyle kullanıldığı da oluyor bu meyvelerin efendim. Özellikle şekerle karıştırıp buzlukta saklanabiliyor.

Eğer ki; yaz geldi taze meyveler ile pasta, cup, tatlı yapmak istiyorsanız bir kaç tane size tarif önerebiliriz:

Çilek, böğürtlen, ahududu, gibi meyvelerle güzel ve keyifli tarifler diliyoruz. Meyveli tatlı ve meyveli pasta tarifi yaparken ister taze meyveler isterse kışın dondurucudan çıkardığınız meyveleri kullanabilirsiniz efendim böylece.

  1. Tarifimiz
  2. Tarifimiz
  3. Tarifimiz
  4. Tarifimiz 
    çilekli böğürtlenli ahududulu tarifler

    çilekli böğürtlenli ahududulu tarifler

    Not: Sitemizde çilekli böğürtlenli ahududulu tarifler için; meyvelerle yapılan pek çok tarif bulunmakta, istediğiniz tarifi sitemizde mutlaka aratınız. Hepsini burada vermek mümkün olmadığından sitemizde istediğiniz tarifi aratıp ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. 

Paylaş.

Yorum Yap