Çilekli Parfe Tarifi

0

Çilekli Parfe Nasıl Yapılır

Kolay çilekli parfe tarifimiz şip şak bir tatlı yapmak isteyenler için geliyor efendim. Meyveli parfe tarifimizi paylaşmıştık. Parfe tarifi aslında kolay bir tatlı tarifi. İster dilimleyerek servis edin, ister cupta ya da kasede servis edin. Çilekli parfe tarifimizi cupta servis edebilirsiniz.

Çilekli parfe nasıl yapılır, hangi malzemeler kullanılır aşağıda. Bu kolay tatlı tarifimizi deneyiniz.

Çilekli Parfe Tarifi Malzemeleri

  • 1.5 su bardağı kadar krema
  • 1 paket labne gerekli yaklaşık 200 gr. küçük paket
  • 20-25 adet kadar taze çilek
  • 4-5 yemek kaşığı  pudra şekeri gerekli
  • üzeri için 4 yemek kaşığı kadar rendelenmiş bitter çikolata gerekli
  • 1 tatlı kaşığı kadar limon suyu gerekli
  • 10-15 adet kadar kakaolu bisküvi kullanalım, herhangi bir çeşit olabilir

Cupta Çilekli Parfe Tarifi

Cupta çilekli parfe tarifimiz için ilk olarak derince bir karıştırma kabı ayarlayalım. Cam bir kase olması daha iyi olur. Ne yaptığımızı görürüz.

Kremayı kaseye ekleyelim sonra içine labnemizi de katalım. Bir el mikseri kullanarak önce yaklaşık on saniye kadar çırpalım malzemelerimizi efendim.

Ardından içine pudra şekerimizi ekleyelim. Mikser ile üç malzemeyi tamamen birbirine karışıp hafif köpürene kadar çırpalım. Hafif akışkan bir kıvam alacaktır malzememiz. Sonra biraz kalınlaşmaya başlayacak çırptıkça.

kremayı, labneyi, pudra şekeri ile çırpıyoruz mikser kullanarak

kremayı, labneyi, pudra şekeri ile çırpıyoruz mikser kullanarak

Çileklerimizi temizleyip dörde bölelim minik minik olsunlar birazcık. Ardından bir yemek kaşığı toz şeker serpelim üzerlerine. Bir tatlı kaşığı kadar da limon suyunu serpelim. Bir yemek kaşığı ile karıştıralım; yaklaşık on dakika kadar çileklerimiz tezgahta beklesin bu halde. Çileklerimiz hazır.

çileklerin üzerine toz şeker ve limon suyu ekleyip, karıştırıyoruz beklesin on dakika tezgahta

çileklerin üzerine toz şeker ve limon suyu ekleyip, karıştırıyoruz beklesin on dakika tezgahta

Şimdi de kakaolu ya da çikolatalı bisküvilerimizi kıralım elimizle güzelce. (rondo da olur) Zevkinize göre parçalayabilirsiniz. Ama tatlı kaşığına gelecek kadar olsunlar, daha iyi, çok un ufak, ya da kaşıktan büyük olmamalı. Minik minik daha iyi.

Cupları tezgaha alalım efendim. İçine, yani cupların tabanına önce bir kaç kaşık bisküvi yerleştirelim. Sonra üzerine bir kaç kaşık çilek ekleyelim.

bisküvi, çilek, krema sırayla cupları dolduralım, üstte krema olacak şekilde

bisküvi, çilek, krema sırayla cupları dolduralım, üstte krema olacak şekilde

Ardından çileklerin üzerine bir miktar kremamızı ekliyoruz. Sonra tekrar bisküvi parçaları ekleyelim. Kalanını çilek ve en üste de kremayla tamamlıyoruz.

Kremanın üzerine çikolata rendesi serpiyoruz biraz. Diğer cupları da bu şekilde ya da zevkinize göre hazırlayınız efendim.

Cupta çilekli parfe tarifi bitmek üzere. Hazırladığınız cupları buzdolabına kaldırıp soğutalım efendim. Yaklaşık üç saat sonra soğuk olarak çilekli parfe tarifimizi servis edebilirsiniz.

Çilekli parfe yapılışı bu kadar. Cupta çilekli parfe tarifi afiyet olsun.

çilekli parfe tarifi

çilekli parfe tarifi

Not: Çilekli parfe tarifi için kakaolu bisküvi ve pudra şekeri miktarını zevkinize göre ayarlayabilirsiniz efendim. Cup veya kasede yapıp, bir kaç saat buzdolabında soğutup servis edebilirsiniz rahatlıkla. 

 

 

Paylaş.

Yorum Yap