Cupcake Üst Kreması

0

Cupcake Kreması Krem Peynirli

Sizlere cupcake üst kreması tarifimizi sunuyoruz. Cupcake üst kreması nasıl yapılır, cupcake kreması tarifi malzemeleri ayrıntılı yapılışı burada. Cupcake kreması krem peynirli güzel bir tarif efendim.

Cupcake Kreması Tarifi Malzemeleri

  • 125 gr. Kadar tereyağı, oda sıcaklığında yumuşamış
  • 125 gr. Kadar krem peynir, yumuşak
  • 2 su bardağı kadar toz şeker gerekli
  • 1 tatlı kaşığı kadar vanilya özü gerekli

Cupcake Kreması Oktay Usta

Cupcake kreması oktay usta tarifimize başlayalım. Tüm malzemelerimiz oda sıcaklığında olmalı efendim.

Tercihen bir cam karıştırma kabının içine oda sıcaklığındaki tereyağını ekleyelim. Sonra üzerine yine yumuşak olan krem peynirimizi ve toz şekerimizi ekleyelim.

Yaklaşık iki dakika kadar mikser ile hafif kabarana kadar çırpalım.

Çırparken bir yandan da kabın kenarlarındaki kremayı da aşağı doğru kazıyalım tüm malzeme işlensin böylece.

Çırptığınız karışıma vanilya özünü ekleyin, bir miktar daha (yaklaşık üç dakika kadar) çırpın efendim. Şimdi kıvamını kontrol edip, adına bakalım. İsterseniz bu aşamada bir az daha vanilya özü ekleyebilirsiniz.

Not: Cupcake kreması krem peynirli tarifimiz için dikkat etmeniz gereken bir nokta da kıvamı efendim. Eğer kıvamı çok kalın gözüküyor ise bir yemek kaşığı kadar krema ekleyin, çırpın. Eğer cupcake kreması tarifi çok akıcı gözüküyor ise bu kez çeyrek su bardağı kadar toz şeker ekleyip, tekrar çırpın efendim.

Yine cupcake kreması oktay usta tarifimizi uygulamak için mutlaka cupcake lerin tamamen soğumasını bekleyiniz. Aksi takdirde krema akar ya da eriyip incelir.

cupcake kreması tarifi oktay usta

cupcake üst kreması

Paylaş.

Yorum Yap