Damla Sakızlı Kazandibi Tarifi

0

Damla Sakızlı Kazandibi Tarifi

Kolay tatlı tarifleri, damla sakızlı kazandibi tarifi ile devam ediyor. Damla sakızlı kazandibi nasıl yapılır, kazandibi tarifi oktay usta farkı ile aşağıda. Kazandibi tatlısı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız mutlaka deneyin.

Damla Sakızlı Kazandibi Malzemeleri

  • 7.5 su bardağı kadar süt
  • 3 yemek kaşığı kadar pirinç unu
  • 3 yemek kaşığı kadar nişasta
  • 2 yemek kaşığı kadar pudra şekeri
  • 1 paket damla sakızı

Damla Sakızlı Kazandibi Nasıl Yapılır

Oktay usta tatlı tarifleri, damla sakızlı kazandibi nasıl yapılır için ilk olarak; sütümüzü genişçe bir tencereye alalım. Ocağımızın altını yakalım. Çırpma teli ile karıştırarak bir buçuk su bardağı şekeri ekliyoruz.

Sonrasında sürekli karıştırarak, pirinç ununu yavaşça ekliyoruz ama bir yandan karıştırmayı unutmayalım çırpma teli ile.

Peşinden buğday nişastamızı da yavaşça aktarıp, çırpma teli ile sürekli karıştırarak pişirmeye devam ediyoruz.

Dövdüğümüz damla sakızımızı da sütün içine aktarıp, karıştırarak pişirmeye devam ediyoruz.

Çok az tereyağı ile yağladığımız bir dikdörtgen borcamın dibine pudra şekerini döküyoruz. Her tarafına yayılmasını sağlıyoruz pudra şekerinin.

Sütümüz kaynayıp, muhallebimiz kıvamını almaya başlayınca bir iki taşım daha göz göz olması için kaynatalım karıştırarak.

Kazandibimiz kıvamını bulup pişince sıra robottan geçirme aşamasına geldi. Robottan geçirme sebebimiz içine damla sakızı koymamızdır.

Damla sakızlı kazandibi tarifimizi robottan geçiriyoruz bir kaç dakika kadar.

Dibine pudra şekeri serptiğimiz borcamın içine muhallebimizi aktarıyoruz yavaşça, üzerini bir spatula ile düzleştiriyoruz.

Şimdi ise kazandibi tarifimizi ocağa alıyoruz, sürekli çevirerek harlı ateşte altını yakıyoruz. Altının yandığını borcamda görerek sürekli çeviriyoruz.

Pişen damla sakızlı kazandibi tarifimiz soğuması için bekletiyoruz tezgahta. Sonra da tamamen soğuması için buzdolabına kaldırıyoruz.

Soğuduktan sonra, dilimliyoruz kare kare, rulo halinde sararak servis tabağına alıyoruz kazandibi tatlısı tarifini.

Kolay tatlı tarifleri, damla sakızlı kazandibi tarifi bu kadardır. Damla sakızlı kazandibi yapımı oktay usta afiyet olsun.

damla sakızlı kazandibi tarifi

damla sakızlı kazandibi tarifi

 

 

 

Paylaş.

Yorum Yap