Derin Dondurucu İçin Kurabiye Hamuru

0

Derin Dondurucuda Kurabiye Hamuru Yapılışı

Sizlere derin dondurucu için kurabiye hamuru tarifimizi sunuyoruz. Çalışan bayanların en büyük kabusudur ansızın gelen misafirler. Yapacak bir şeyler bulup buluşturmak kabus gibidir. Bu gibi durumlar için sizlere derin dondurucuda kurabiye hamuru tarifimizi sunuyoruz.

Kurabiye hamuru tarifimizi yaparak, bir streç filme sarıyor derin dondurucuya atıyorsunuz. Mikrodalga fırınınız da var ise, çözdürüp nefis kurabiyeler yapmak çocuk oyuncağı üstelik toplam yarım saatte belkide.

Derin Dondurucu İçin Kurabiye Hamuru Malzemeleri

  • 250 gr. kadar margarin, oda sıcaklığında çok yumuşamış
  • 3 su bardağı kadar un gerekli, elenmiş olmalı mutlaka
  • 1 su bardağı kadar pudra şekeri
  • 1 paket vanilya
  • 3 yemek kaşığı kadar yoğurt
  • 1 yemek kaşığı kadar yoğurt
  • 1 yemek kaşığı kadar süt

Derin Dondurucu İçin Kurabiye Hamuru Tarifi

Derin dondurucu için kurabiye hamuru tarifimize başlayalım. İlk olarak margarini oda sıcaklığında iyice yumuşatalım. Ardından geniş bir yoğurma kabının içine, unumuzu, bir paket vanilya, bir su bardağı pudra şekeriyle eleyerek aktaralım.

Sonrasında üzerine yumuşamış margarini ekleyelim. Üzerine üç yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı sütü de ekleyip yoğurmaya başlayalım. Güzelce yoğuralım. Kulak memesi kıvamında bir kurabiye hamuru elde ediyoruz efendim.

İsterseniz bu aşamada derin dondurucuya kaldırmak için, streç filme sarıp sonra da saklayabilirsiniz.

İsterseniz de, ikiye bölerek, 2 yemek kaşığı kakao tozu kullanarak yarısını kakaolu kurabiye hamuru haline getirip, öyle streç filme sarabilirsiniz.

Derin dondurucuda sakladığınız kurabiye hamurunu kullanacağınız zaman bir müddet dinlendirip oda sıcaklığında ceviz büyüklüğünde parçalar koparınız. Elinizle yuvarlayınız bu parçaları.

Sonra bir kaseye aktardığınız yumurta akına bulayıp istersiniz, ceviz içine, isterseniz tarçına, isterseniz zencefil karışımına bulayıp fırına verebilirsiniz.

Derin dondurucu için kurabiye hamuru yapılışı bu kadar. Derin dondurucu için kurabiye tarifi hazırlamak bu kadar kolay.

hamuru yoğurup, streç filme sarıp buzdolabında bekletiyoruz

hamuru yoğurup, streç filme sarıp derin dondurucuya kaldırıyoruz efendim

Paylaş.

Yorum Yap