Elma Tatlısı Tarifi Yapıyoruz

0

Elma Tatlısı Nasıl Yapılır

Elma tatlısı tarifimizi seveceğinizi umuyoruz. Elma zengini ülkemizde, en ucuz meyvelerden birisi de elma. Çeşit çeşit elma ile yapabileceğiniz elma tatlısı yapılışı, malzemeleri ve ayrıntılı tarifi ile aşağıda yer alıyor.

Elma tatlısı nasıl yapılır merak ediyor, elmalı tatlı tarifini yapmak istiyorsanız aşağıda ki tam ölçüsünde tarifimizi uygulayınız. Beğeneceksiniz.

Elma Tatlı Malzemeleri

  • 3-4 adet elma gerekiyor
  • 2 yemek kaşığı kadar toz şeker
  • 2 yemek kaşığı kadar pekmez gerekiyor
  • 1 su bardağı kadar su gerekli
  • 3 adet karanfil
  • bir miktar tarçın
  • ceviz içi kullanıyoruz

Elma Tatlısı Yapılışı

Elma tatlısı yapılışı için elmalarımızı soyalım, içlerini temizleyelim bir güzel. Elmalarımızı ikiye bölüp büyük büyük tencereye dizebilirsiniz. Ya da elmalarımızı dilimleyelim çok ince olmayacak şekilde, bu şekilde dilim halinde de tencereye dizebilirsiniz. Size kalmış.

Sonra dilimlediğimiz (ya da böldüğümüz)  elmalarımızı bir tencereye dizelim. Sonra üzerlerine bir su bardağı kadar su ekleyelim. Tenceremizin kapağını kapatalım. Kısık ateşte elmalarımızı yumuşayana kadar pişirelim.

Elmalarımız pişip, yumuşayınca bu kez de üzerine toz şeker, pekmez ve bir kaç adet karanfili ekleyelim. Elmalar  suyunu bir miktar çekene kadar üç beş dakika kadar daha pişirelim.

Hafif çok az suyu kalan elmalarımızı ocaktan alalım. Elmaları servis tabağına alalım. Sonra tencerede kalan suyundan şerbetinden bir miktar elmaların üzerine gezdirelim. Sonra da üzerine toz tarçın ve dövülmüş ceviz içi serpelim.

Elma tatlısı yapılışı bu kadar. Elmalı tatlı tarifi afiyet olsun efendim.

Elma tatlısı nasıl yapılır tarifimizi beğendiyseniz sitemizde bulunan pek çok elmalı tarife göz atmanızı öneriyoruz.

Güzel mi güzel oktay usta tatlı tariflerinden, elmalı tatlı oktay usta için tıklayın.

elma tatlısı tarifi yapıyoruz

elma tatlısı tarifi yapıyoruztarif

Paylaş.

Yorum Yap