Elmalı Tahinli Helva Tarifi

0

Elmalı Tahinli Helva

Helva tariflerinin, fırın helva tariflerinin mutfağımızda ayrı bir yeri vardır. Elmalı tahinli helva tarifi ile güzel ve kolay bir helva yapmış olacaksınız.

Elmalı tahinli helva yapılışı, malzemeleri ile sizler için aşağıda yer alıyor.

Özellikle balık yedikten sonra helva yenmezse olmaz diyelim. Elmalı tahinli helva tarifimizi mutlaka deneyin diyelim.

Elmalı Tahinli Helva Malzemeleri

  • yaklaşık 600 gr. kadar sade tahin helvası kullanıyoruz
  • 1 adet büyükçe elma
  • 1 adet limon kullanıyoruz
  • yarım çay bardağı kadar da süt gerekecek

Elmalı Tahin Helvası Oktay Usta

Elmalı tahin helvası oktay usta tarifi aslında çok kolay bir tarif. Öncelikle sufle kaplarımızı hazırlayalım bir kenarda. Sonrasında, sade tahin helvamızı tezgahta elimizle bir kabın içine parçalayalım. Üzerine de elmamızı soyup temizleyip rendeleyelim güzelce.

Sonra da helva ve rendelenmiş elmanın üzerine, bir tane sıkılmış limonun suyunu ve yarım çay bardağı kadar  sütü ekleyelim. Hepsini çatalla bir yandan ezip bir yandan karıştıralım.

Sonra elde ettiğimiz bu karışımı küçük fırın kaplarına (sufle kapları ) paylaştıralım. Sonra bir fırın tepsisine bu kaseleri yerleştirelim. Üzeri kızarana kadar yaklaşık 200 derece de pişirelim.

Piştikten sonra elmalı tahinli helva oktay usta tarifimizi fırından alalım, bir miktar soğumasını bekledikten sonra üzerine istediğimiz badem, ceviz, fındık içi ile süsleyelim servis edelim.

Elmalı tahinli helva yapılışı bu kadar. Elmalı tahinli helva tarifi afiyet olsun efendim. Fırın helvamızı beğendiğinizi umuyoruz.

elmalı tahinli helva tarifi

elmalı tahinli helva tarifi

Paylaş.

Yorum Yap