Ev Yapımı Kolay Yaş Pasta Tarifi

0

Ev Yapımı Kolay Yaş Pasta Tarifi Malzemeleri

  • 1 su bardağı kadar tereyağı, oda sıcaklığında yumuşamış olmalı
  • 2 su bardağı kadar toz şeker gerekli
  • 4 adet yumurta
  • 3 su bardağı kadar un gerekli
  • 1 paket kabartma tozu kullanalım
  • 1 su bardağı kadar süt kullanıyoruz
  • 1 tatlı kaşığı kadar vanilya özü kullanıyoruz

Ev Yapımı Yaş Pasta Nasıl Yapılır

Ev yapımı yaş pasta nasıl yapılır tarifimiz için tüm malzemelerimizi oda sıcaklığında hazır edelim efendim.

Üç adet 20-22 cm. çapındaki yuvarlak kek kalıplarını hazır edelim efendim. İçini ve kenarların margarin veya tereyağı ile güzelce yağlayalım. Tabanları ile eşit büyüklükte yağlı kağıt kesip tabanına koyalım.

Çukur bir cam kase içinde oda sıcaklığındaki tereyağını mikser ile çırpalım. Ardından toz şekeri ekleyelim tekrar mikser ile krema kıvamına gelene dek çırpalım.

Yumurtaları eklerken her seferinde bir yumurta ekleyelim, sonra da mikser ile çırpalım efendim. Tüm yumurtaları bu şekilde çırparak yedirin.

Sonra da, un ve kabartma tozunu birlikte karıştırıp eleyerek ekleyelim malzemelerin içine. Sütümüzü, vanilya ile birlikte ekleyip, bir yandan karıştırmaya, hamurumuzu oluşturmaya devam edelim efendim.

Kıvam alıp tüm malzemeler birbirine karışınca, hazırladığımız kek kalıplarına meyilli olarak paylaştıralım efendim. Her kalıbı bir iki kez tezgaha vurup havasını aldıktan sonra önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 25 dk. civarı kontrollü olarak pişirelim.

Pişen yaş pasta kekimizi fırından alalım, tezgahta soğumasını sağlayalım. Tamamen soğuyunca kalıptan çıkarıp yaş pasta tarifimize devam edebiliriz.

Yaş pasta kreması tarifi için ise aşağıdaki krema tarifimizi yapabiliriz. (gerçi sitemizde hoşunuza giden herhangi bir krema tarifini de kullanabilirsiniz)

Yaş pasta kreması tarifi için buna ve bu tarife bakabilirsiniz.

Ev yapımı yaş pasta tarifi için kremayı hazırladıktan sonra, her pasta katını, üzerini ve sonrasında tüm pastayı krema ile kaplayıp, sıvıyoruz. Daha sonra buzdolabında bekletip servis ediyoruz efendim.

Ev yapımı yaş pasta nasıl yapılır tarifimizi umarız beğenmişsinizdir efendim.

Yaş pasta tarifi oktay usta için sitemizde bulunan diğer pasta tariflerine de göz atabilirsiniz.

ev yapımı kolay yaş pasta tarifi

ev yapımı kolay yaş pasta tarifi

Paylaş.

Yorum Yap