Ev Yapımı Meyve Suyu Tarifi

0

Kolay Meyve Suyu Tarifi

Ev yapımı meyve suyu tarifi ile bu sıcaklarda hem rahatlayalım, hem de vitamin mineral dengemizi koruyalım. Kolay meyve suyu tarifi için sizlere bir kaç örnek vermeyi uygun bulduk. İstediğiniz meyvelerden aşağıdaki tariflere göre kendi meyve suyunuzu hazırlayabilirsiniz efendim. Soğuk içecek tarifi arayanlar için bu tarifler çok yararlı olacaktır. Deneyiniz.

Meyve Suyu Tarifi Malzemeleri

  • 1 su bardağı kadar üzüm gerekli efendim
  • 1 adet elma gerekli, çekirdekleri çıkarılmış dilimlenmiş
  • 1 tatlı kaşığı kadar zencefil gerekli
  • çeyrek limon
  • 1 şişe maden suyu kullanıyoruz

Kolay Meyve Suyu Nasıl Yapılır

Kolay meyve suyu nasıl yapılır tarifimiz için ilk olarak; üzümlerin saplarını güzelce ayırın teker teker. Sonra elmayı soyup, çekirdeklerini çıkaralım. Dilimleyelim.

Elma ve zencefilin (parça veya rende farketmez) bir robottan geçirip suyunu sıkalım.

Elma ve zencefilin suyunu bir sürahiye alalım. Ardından diğer meyvelerin de suyunu sıkalım. Burada üzümün suyunu sıkıyoruz güzelce, elma suyunun üzerine ekleyelim sürahiye.

Ardından limonunu sıkıp, köpüklü maden suyunu da üzerine dolduruyoruz, sürahiyi tamamlıyoruz böylece.

Karıştırıp, buz ile birlikte servis ediyoruz. Kolay meyve suyu tarifi bu kadar efendim.

Ev yapımı meyve suyu tarifi, soğuk içecek tarifi için sitemizde bulunan diğer tariflere de göz atınız. Aşağıda karpuz ile yapılan güzel bir tarif daha yer alıyor bunu da deneyebilirsiniz efendim.

 

Soğuk İçecek Tarifi

Soğuk içecek tarifi için karpuz ile yapılan, naneli, sodalı güzel bir tarif sunuyoruz. Karpuz suyu tarifimiz şimdiden afiyet olsun.

Soğuk İçecek Tarifi Malzemeleri

  • 2-3 su bardağı kadar çekirdekleri çıkarılmış, doğranmış karpuz
  • çeyrek su bardağı kadar toz şeker (isteğe bağlı efendim)
  • bir tutam taze nane yaprağı
  • 2 yemek kaşığı kadar limon suyu
  • yarım su bardağı soda

Karpuz Suyu Nasıl Hazırlanır

Soğuk içecek tarifimiz; karpuz suyu nasıl hazırlanır için ilk olarak karpuzumuzu çekirdeklerinden ayırıp, doğrayalım. Katı meyve sıkacağına ekleyelim Üzerine taze nane yapraklarını ekleyelim, zevkimize göre.

Toz şekeri, limon suyunu da ekleyelim içine. Sonra hepsinin suyunu sıkıp, sürahiye alalım. Üzerini sodayla tamamlayalım zevkimize göre.

Karpuz suyu nasıl hazırlanır işte bu kadar basit bir işlem. Soğuk içecek tarifi arayanlar için karpuz suyu tarifi güzel bir seçenek efendim.

ev yapımı meyve suyu tarifi

ev yapımı meyve suyu tarifi

 

Paylaş.

Yorum Yap