Ev Yapımı Sucuklu Pide Tarifi

0

Ev Yapımı Pide Tarifi

Ev yapımı pide tarifi yapıyoruz efendim. Ev yapımı sucuklu kaşarlı pide tarifimizi kahvaltılarda rahatlıkla yapıp, kalabalık sofralarda keyifle tüketebilirsiniz.

Sucuklu kaşarlı pide yapılışı için gereken her şey burada yer alıyor.

Kahvaltılık sucuklu kaşarlı pide tarifi, ev yapımı pide tarifi arayanlar için hem kolay hem az malzemeli güzel bir tarif. Mutlaka deneyiniz.

Ev Yapımı Sucuklu Kaşarlı Pide Malzemeleri

  • 5 su bardağı kadar un gerekli
  • 15 gr. kadar yaş maya, ya da bir paket instant maya
  • 2 su bardağı kadar ılık su gerekli
  • 3 yemek kaşığı kadar zeytinyağı kullanıyoruz
  • 1 yemek kaşığı kadar tuz
  • 1 tatlı kaşığı kadar toz şeker
  • sucuk dilimleri
  • kaşar rendesi
  • yumurta kullanacağız

Ev Yapımı Sucuklu Kaşarlı Pide Oktay Usta

Ev yapımı sucuklu kaşarlı pide oktay usta tarifimiz için tüm malzemelerimizi hazırlayalım efendim.

İlk olarak unumuzu geniş bir yoğurma kabına aktaralım. Sonra bir paket yaş mayanın üçte birini bir kase içinde ılık su, toz şeker ile güzelce çözelim. Bir kaşıkla karıştırıp ezelim iyice. Beş dakika kadar sonra bu çözünmüş mayamızı unumuzun içine aktaralım efendim.

Ardından ılık suyu, ardından da tuzu bu unlu karışımın içine ekleyerek yoğurmaya başlayalım. Bir miktar yoğurduktan sonra da zeytinyağını ekleyelim malzemelere. Tekrar yoğurmaya devam ederek, yumuşak bir hamur elde edene kadar yoğuruyoruz.

Hamurumuzun kıvamını kontrol edip, mayalanması için tezgahta bir köşeye alalım yaklaşık 45 dakika kadar bekletelim.

Biz bu arada ev yapımı sucuklu kaşarlı pide tarifi oktay usta için sucuklarımızı dilimleyelim, kaşarımızı rendeleyelim ve tezgaha hazırlayalım.

Mayalanan hamurumuzu hafifçe unlanmış tezgaha alalım bir kez daha yoğuralım. Sonra bu hamurdan portakal büyüklüğünde bezeler oluşturalım tezgaha dizelim.

Her bezeyi yine hafifçe unlanmış tezgahta ellerimizle bastırarak evirip çevirip, uzunca bir pide şekli veriyoruz.

Sonrasında önce boyluca kaşar rendesini döşeyip, sucukları diziyoruz. Boylu boyunca kenarlarını içe doğru hafiften kıvırıyoruz. Sonra fırın tepsimize diziyoruz efendim.

İsterseniz bir merdane kullanarak yuvarlak biçimde bezenizi açabilir. Yuvarlak tabak gibi açtığınız hamurun kenarlarını içe doğru kıvırıp, ortasına kaşar rendesi üzerine de sucuk dilimleri yerleştirebilirsiniz.

Ev yapımı sucuklu pide tarifi için, pastırma, yeşil biber kullanabilirsiniz efendim. Size kalmış.

Ev yapımı sucuklu pide oktay usta tarifimizi bu şekilde iki türlü de hazırladıktan sonra fırında üzerleri kızarana kadar pişiriyoruz.

Güveç pidemizi fırına verdikten sonra, pişmeye yakın, üzerine bir yumurta kırıp, tekrar fırına sürelim. Bu şekilde enfes yumurtalı güveç pide elde etmiş oluruz.

Fırından çıkardığımız ev yapımı sucuklu kaşarlı pide tarifimizin kenarlarını tereyağı ile hemencecik yağlayalım ve servis edelim.

Ev yapımı sucuklu pide yapılışı bu kadar.

Oktay usta ev yapımı pide tarifi umarız hoşunuza gitmiştir efendim. Afiyet olsun.

Ev yapımı pide tarifi için sitemizdeki diğer tariflere de göz atabilirsiniz.

ev yapımı sucuklu pide tarifi

ev yapımı sucuklu pide tarifi

 

Paylaş.

Yorum Yap