Evde Sade Krema Nasıl Yapılır

0

Sade Pasta Kreması Tarifi

Evde sade krema nasıl yapılır bilmek isteyenler için sade pasta kreması tarifimizi verelim dedik. Evde krema yapılışı için aşağıdaki kolay tarifi uygulamanız yeterlidir.

Ayrıca sitemizde pastacı kreması tarifi, krema nasıl yapılır ile ilgili pek çok tarif bulunmaktadır.

Evde Krema Nasıl Yapılır Malzemeleri

  • 500 gr. kadar süt gerekli
  • 150 gr. kadar toz şeker
  • 80 gr. kadar un
  • 1 adet yumurta

100 ml. kadar az miktarda süt, kremayı son aşamada inceltmek için kullanıyoruz

Evde Sade Krema Tarifi

Evde sade krema tarifi, evde sade krema nasıl yapılır tarifimiz için malzemelerimizi hazırlayalım. Öncelikle sütümüzü bir sos tenceresine alıp, orta ateşte ısıtmaya başlayalım.

Başka bir tencereye toz şekerimizi aktaralım, içine bir yumurta kıralım. Bir çırpma tel ile iyice çırpalım. Homojen bir kıvam alana dek çırpmaya devam edelim.

Bu arada sütümüz ısınınca ateşten alalım. Bir yandan çırpmaya devam ederek, sütümüzü azar azar yumurtalı karışıma (yaklaşık bir su bardağı kadar sütü ) yediriyoruz. (dikkatli olup, azar azar sürekli çırparak yapıyoruz bu işlemi ) Kalan süt beklesin.

Yani bir miktar sür ile yumurtalı karışımı ısıtmış ve iyice çırpmış olduk yine.

Bir bardak süt ile çırparak hazırladığımız karışımın üzerine bir süzgeç koyup, bu kez unumuzu eleyerek ekliyoruz. Bir yandan da çırpmaya devam edelim.

İyice çırpıp topaklanmamasını sağlıyoruz. Kalan sütü artık rahatça ekleyip çırpma teli ile iyice çırpmaya devam ediyoruz.

Artık kremayı pişirmeye başlayabiliriz. Tencereyi ocağa alıp,  evde pasta kreması tarifini sürekli karıştırarak, dibini tutturmadan yoğunlaşana, kıvam alana dek pişiriyoruz.

Krema göz göz olup pişince, hafif de ağırlaşınca artık ateşten alabiliriz.

Kremayı ateşten alıp, soğumaya bırakıyoruz tezgahta. Soğuyan kremayı başka bir kaba alıyoruz. Sonrasında ise inceltmek için soğuk süt ekleyerek bir çırpma teli ile çırparak kremamızı inceltip, kıvamını ayarlıyoruz.

Not: Aslında bu inceltme işlemini, bir küçük paket taze krema ile yapabilirsiniz. Biz soğuk süt ile yaptık.

Evde sade krema nasıl yapılır, evde sade pasta kreması tarifi bu kadar. Pasta kreması yapılışını istediğiniz gibi kullanabilirsin. üzerine bir streç film kaplayıp, en geç gün aşırı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Krema nasıl yapılır, pastacı kreması tarifi için sitemizde bulunan diğer tariflere de göz atmanızı öneriyoruz.

evde krema nasıl yapılır

evde krema nasıl yapılır

Paylaş.

Yorum Yap