Hamur Kızartması Tarifi

0

Hamur Kızartması Tarifi

Kabarmış, nefis bir hamur kızartması tarifi yapıyoruz. Hamur kızartması nasıl yapılır, nefis hamur kızartması tarifi ile kahvaltılarınıza lezzet katacaksınız.

Hamur Kızartması Tarifi Malzemeleri

  • 1 yumurta
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 su bardağı kadar yoğurt
  • tuz
  • aldığı kadar un (3.5 su bardağı kadar yetiyor)

Hamur Kızartması Nasıl Yapılır

Kabarmış, sımsıcak nefis bir hamur kızartması yapacağız demlenmiş çayımızın yanına. Hamur kızartması nasıl yapılır diyenler mutlaka denemeli diyoruz.

Hamur kızartması tarifi için, derince bir karıştırma kabının içine; yaklaşık 3.5 su bardağı kadar un, bir su bardağı kadar yoğurt, bir yumurta, bir paket kabartma tozunu katalım. Bir tatlı kaşığı kadar tuzu da serpelim.

Sonra hamurumuzu elimizle karıştırıp yoğurmaya başlayalım. Kıvamında bir hamur elde edene kadar yoğuralım.

Sonra bu hamuru yaklaşık olarak beş altı parçaya bölelim. Her parçayı tezgahta bir miktar un ile oklava yardımıyla büyükçe bir tabak kadar, güzelce açalım.

Büyükçe bir servis tabağı şeklinde oklava ile açtığımız hamuru, bir bıçakla kare kare keselim. Yaklaşık 15-16 adet küçüklü büyüklü kare hamur elde ettik.

Boylu boyunca kestiğimiz bu hamurları kızdırdığımız biraz bolca yağın içine atalım, kızartalım. Alt üst edip, kabarmış hamurların iki tarafını da kızartmaya özen gösterelim.

Sonra kağıt havlu serdiğimiz bir servis kasesine alalım maşayla. Hamur kızartması tarifi bu kadar. Nefis, kabarmış, sımsıcak hamur kızartması tarifimiz afiyet olsun efendim.

Kahvaltı da hamur kızartması nasıl yapılır? tarifimiz yararlı olmuştur umarız.

hamur kızartması tarifi

hamur kızartması tarifi

 

Paylaş.

Yorum Yap