Havuçlu Milkshake Tarifi

0

Havuçlu Milkshake Nasıl Yapılır

Havuçlu milkshake tarifimizi sunuyoruz sizlere efendim.  Kim havuçlu milkshake tarifi yapmak ister ki dediğinizi duyar gibiyiz. Ama ilk önce yazımızı dikkatle okuyun. Çünkü bu çok yararlı bitkiyi çok az sadece salata olarak tüketiyoruz. Yaz günü, sıcak havalarda havuçlu milkshake nasıl yapılır tarifimizi uygulayarak bol bol tüketmeniz ve bir yandan da serinlemeniz mümkün.

Bildiğiniz gibi hayvansal gıdaları saymazsak havuç en iyi A vitamini kaynağıdır efendim. Ayrıca Etkili bir antioksidan kaynağıdır. Çünkü içeeriğindeki beta karoten kanserden kalp hastalıklarına kadar pek çok hastalığa karşı vücudumuzu korur. Havuç tüketenlerde göz tansiyonu olarak bilinen glokomdan korunmak da daha kolay efendim.

Kan şekerinden, sindirim sistemine kadar pek çok faydası bulunan havucu, milkshake olarak da tüketmeye davet ediyoruz sizi.

Havuçlu Milkshake Tarifi Malzemeleri

  • 4-5 adet taze havuç, soyulmuş ve rendelenmiş olmalı
  • 4 yemek kaşığı toz şeker gerekli
  • 2.5 su bardağı kadar soğuk süt gerekli
  • çeyrek su bardağı kadar da içme suyu kullanacağız

Soğuk İçecek Tarifi, Havuçlu Milkshake

Soğuk içecek tarifi, havuçlu milkshake için ilk olarak havuçlarımızı yıkayıp, bıçağın kenarı ile temizleyip, rendeleyelim.

Bir sos tavasına alalım rendelediğimiz havuçları efendim. Üzerine çeyrek su bardağı kadar su ekleyelim. (çok az fazla olabilir) Ardından orta ateşte havuçları pişirelim, tamamen suyunu çeksin, su buharlaşsın tamamen. Yaklaşık beş dakika kadar ancak sürüyor.

rendelenmiş havuçların üzerine su koyup pişirelim beş dakika kadar

rendelenmiş havuçların üzerine su koyup pişirelim beş dakika kadar

Sonra pişmiş yumuşamış havuçlarımızı bir blendıra alalım. Üzerine toz şekerimizi ekleyelim. Sonra da pürüzsüz olana dek blendırdan geçirelim.

suyunu çeken yumuşayan havuçlara şeker ekleyip blendırdan geçirelim

suyunu çeken yumuşayan havuçlara şeker ekleyip blendırdan geçirelim

 

Şimdi de üzerine soğuk sütü ekleyip, tekrar blendırı çalıştıralım efendim. Ardından buzdolabına kaldırıp, soğutalım soğuk içecek tarifimizi. Havuçlu milkshake tarifimiz buzdolabında soğusun gerektiği kadar.

püre halindeki karışıma soğuk süt ekleyip, tekrar blendırdan geçirelim

püre halindeki karışıma soğuk süt ekleyip, tekrar blendırdan geçirelim

Servis zamanı havuçlu milkshake tarifimizi servis kupasına dolduralım, servis edelim. Havuçlu milkshake nasıl yapılır gördüğünüz gibi hem çok kolay, hem çok lezzetli.

Yaz sıcaklarından bunalanlar için A vitamini, beta karoten kaynağı bu lifli içeceği mutlaka deneyiniz. Sitemizde pek çok farklı soğuk içecek tarifi bulunmaktadır.

havuçlu milkshake tarifi

havuçlu milkshake tarifi

 

 

 

Paylaş.

Yorum Yap