Kakaolu Rulo Pasta Tarifi

0

Kakaolu Rulo Pasta Tarifi

Kolay pasta tarifleri için sizlere kakaolu rulo pasta tarifi öneriyoruz. Kakaolu rulo tarifi hem yapımı kolay hem servisi kolay bir tatlı. Hindistan cevizli kakaolu rulo pasta tarifi Oktay usta farkıyla burada.

Kakaolu Rulo Tarifi Malzemeleri

  • 1 paket petibör bisküvi
  • 1 çay bardağı kadar pudra şekeri
  • 2 tepeleme yemek kaşığı dolusu kakao
  • Yarım su bardağı kadar fındık
  • 1 yemek kaşığı kadar kaymak
  • Bir su bardağından iki parmak eksik süt

Hindistan cevizli tabaka için:

  • 2 su bardağı kadar Hindistan cevizi
  • 3 yemek kaşığı kadar kaymak

Kakaolu Rulo Pasta Tarifi

Kolay pasta tariflerinden kakaolu rulo pasta tarifi için ilk olarak bisküvileri rondodan geçirip, toz haline getiriyoruz. Aynı işlemi fındıkları da döverek toz haline getirerek yapıyoruz.

Bisküvileri, toz halindeki fındığı, pudra şekerini bir kapta güzelce karıştıralım.

Sonra sütü içine ekleyip, karıştıralım. Peşinden kaymağı ekleyip, fazla yumuşak olmayan bir hamur elde edene kadar yoğuralım karışımı.

Başka bir kapta Hindistan cevizi ve kaymağı yoğuralım. Böylece kakaolu ve Hindistan cevizli iki malzememizi ayrı ayrı hazırlamış olduk. Kakaolu rulo pasta yapılışı devam ediyor..

Tezgahımıza sterç film yayalım. Biraz büyükçe olsun, iki tabaka ile çalışacağız.

Kakaolu ve bisküvili hamuru tezgahta dikdörtgen şeklinde güzelce açalım. Aynı şeyi Hindistan cevizli karışıma da uygulayıp onu da dikdörtgen şeklinde açalım. İki harcın boyutları aynı olsun.

Sonra Hindistan cevizli dikdörtgen harcı, bisküvili harcın üzerine yerleştirelim. Sonra geniş kenarından başlayarak rulo halinde iki katmanı üst üste saralım.

Rulomuzu yaklaşık iki cm. ölçüsünde güzelce dilimleyip, servis tepsisine alalım. Kolay rulo pasta tarifi bu kadardır, afiyet olsun. Hindistan cevizli kakaolu rulo pasta tarifi beğeneceğinizi umarız.

Sitemizde bulunan diğer kolay pasta tariflerine de göz atmanızı öneriyoruz.

kakaolu rulo pasta tarifi

kakaolu rulo pasta tarifi

Paylaş.

Yorum Yap