Karamelli Muz Tarifi

0

Karamelli Muz Tarifi

Karamelli muz tarifi, akşam akşam tatlı krizleri için, çocuklar çok ısrarcı olunca, ya da gerçekten beş dk. kadar enerjiniz kaldıysa; hazırlayabileceğiniz kolay tatlı tarifi. Kolay tatlı tarifleri karamel soslu muz tarifi.

Karamelli Muz Tarifi Malzemeleri

  • 4 adet olgun muz büyük
  • 1 su bardağı kadar esmer şeker
  • 1.5 su bardağı kadar krema
  • 1 su bardağından iki parmak eksik tereyağı

Karamelli Muz Tarifi

Kolay tatlı tarifi, karamelli muz tarifi için ilk olarak büyükçe bir tavada orta ateşte tereyağını güzelce eritiyoruz. Sonra içine kahverengi şekeri ekleyip, sürekli karıştırarak şekeri yakmadan erimesini sağlıyoruz. Kavuruyoruz karıştırarak. Peşinden karamelli muz tarifi için kremayı ekleyip, karıştırarak kaynatalım. Yani kabarcık çıkana kadar kaynatalım karıştıralım. Bir dakika kadar kaynadıktan sonra, ısıyı azaltalım. Peşinden önce yarıya, sonrada uzunlamasına kestiğimiz muzlarımızı ekleyelim. Yaklaşık 2 dakika kadar muzlarımızı bu karışımda pişirelim. Karıştırarak pişirelim hafiften. Sonra sıcak olarak karamelli muz tarifi karışımını servis kaselerine paylaştıralım.

Not: Karamel soslu muzu, isterseniz, değişik şekillerde yapabilirsiniz. Önce tereyağında muzları kızartıp, sonra şekerle karamelize edip, servisten sonra kremayı da ekleyebilirsiniz. 

Karamelli soslu muz tarifini, hindistan cevizi ile, dondurma ile servis edebilirsiniz. Üzerlerine ceviz kırıkları, fındık, badem kırıkları serpebilirsiniz. Kolay tatlı tarifleri, karamel soslu muz tarifi bu kadardır. Afiyet olsun.

Karamelli muz tarifi, karamel soslu muz nasıl yapılır ? diyenler için kolay ve lezzetli bir tatlı olmuştur umarız.

muz karamelli

muz karamelli

 

karamelli muz tarifi

karamelli muz tarifi

Paylaş.

Yorum Yap