Kayısılı Muhallebi Tarifi

0

Kayısılı Muhallebi Tarifi

Oktay usta tatlı tarifleri, kayısılı muhallebi tarifi sitemizde. Kayısılı muhallebi nasıl yapılır? sütlü tatlı tarifinden hoşlananlar için güzel bir tarif olacağını düşünüyoruz. Sindirime yardımcı, bol vitaminli güzel bir kayısılı muhallebi tarifi oktay usta farkıyla üstelik.

Kayısılı Muhallebi Tarifi Malzemeleri

  • 2.5 su bardağı kadar süt
  • 2 yemek kaşığı kadar nişasta gerekiyor
  • 4 yemek kaşığı kadar şeker
  • 1 paket vanilya kullanacağız

Kayısılı sos malzemeleri:

  • 1 su bardağı kadar kayısı püresi (iki yemek kaşığı kadar şeker eklenmiş olsun)
  • yarım su bardağı kayısı suyu, hazır da olabilir
  • Üzeri için iri çekilmiş ceviz içi kullanabilirsiniz

Kayısılı Muhallebi Tarifi Oktay Usta

Kolay tatlı tarifleri, kayısılı muhallebi tarifi oktay usta için ilk olarak kayısı püresini hazırlayalım. Kayısıları rondodan geçirelim. Sonra bir ufak tencereye alalım. İçine şeker ekleyelim, meyve suyunu da katıp, koyulaşana kadar kaynatalım. Sonra istediğimiz kıvama gelince, ateşten alıp, karıştırarak soğutalım.

Muhallebisi için; muhallebi malzemelerini bir tencereye alalım. Sonra çırpalım güzelce. Ocakta sürekli karıştırarak kaynatmaya başlayalım. Göz göz olup kıvamı gelince ateşten alalım. Bir miktar ilk sıcaklığı geçsin diye bekletelim.

Sonrasında kup bardaklarımızı hazırlayalım. İçine öncelikle bir miktar muhallebi paylaştıralım Sonra bir miktar kayısı püresi, tekrar muhallebi şeklinde ekleyerek kupları hazırlayalım. Kayısılı muhallebi tarifi oktay usta tarifimizi yaklaşık üç saat kadar buzdolabında bekletip, servis edebilirsiniz.

Üzerine iri kıyılmış ceviz içi ekleyelim. Kayısılı muhallebi yapımı bu kadardır. Kayısılı muhallebi tarifini beğendiğinizi umarız.

kayısılı muhallebi tarifi

kayısılı muhallebi tarifi

Paylaş.

Yorum Yap