Kedidilli Pasta Tarifi

0

Kedidilli Pasta Nasıl Yapılır

Kolay pasta tarifi için kedidilli pasta tarifimizi sunuyoruz. Kedidilli pasta nasıl yapılır tarifimizi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz efendim. Kedidilli pasta yapılışı, kolay kedidilli pasta tarifimiz her zaman yapmak isteyeceğiniz güzel bir tarif.

Kedidilli Pasta Tarifi Malzemeleri

  • 2 paket kedi dili bisküvisi
  • 5 su bardağı süt + 1.5 su bardağı kadar daha süt kullanıyoruz
  • 2 paket kakaolu puding gerekiyor
  • 1 paket vanilyalı puding
  • 1 su bardağı kadar portakal suyu
  • 100 gr. kadar bitter çikolata
  • 2 yemek kaşığı kadar portakal kabuğu rendesi kullanıyoruz
  • 2 çay bardağı kadar iri kıyılmış fındık içi kullanıyoruz

Kedidilli Pasta Oktay Usta

Kedidilli pasta oktay usta tarifimize tüm malzemelerimiz hazırlayarak başlayalım. İlk olarak bir tencereye 5 su bardağı kadar sütümüzü ekleyelim. Ardından kakaolu toz puding paketlerini ekleyerek güzelce karıştırarak pişirelim.

Kıvam alınca pudingimizin içine parçaladığımız çikolatayı aktaralım. Sonra karıştıralım ve pudingimizi ateşten alıp tezgaha koyalım.

Şimdi de vanilyalı bir paket toz pudingimizi 1.5 su bardağı kadar süt ile bir tencereye aktaralım. Ardından içine portakal suyunu, rendelenmiş portakal kabuğu rendesini ekleyelim. Sürekli karıştırarak vanilyalı pudingimizi kıvamında olacak şekilde  pişirelim.

Kıvam alınca vanilyalı pudingimizi de tezgaha aktaralım efendim.

Şimdi de bir dikdörtgen borcamı tezgaha alalım. İçine kedi dili bisküvilerini dizelim güzelce. Tabanını kaplamamız yeterli olacaktır şimdilik.

Ardından borcamın tabanına dizdiğimiz kedidili bisküvilerinin üzerine çikolatalı pudingimizin yaklaşık üçte ikisini dökün ve düzeltin.

Şimdi tekrar bir sıra daha kedidili bisküvisi daha dizelim. Bu kez üzerine hazırladığımız vanilyalı ve portakal kabuklu pudingimizi aktaralım.

Üçüncü sıra olarak tekrar kedidili bisküvi dizip, bu kez kalan çikolatalı pudingi de borcama aktarıp, üzerini düzeltelim.

Üzerine de ince kıyılmış fındık içini serpelim. Sonra tezgahta soğuyan kedidili pasta tarifimizi buzdolabına kaldıralım. Buzdolabında soğuttuktan sonra kedidilli pasta oktay usta tarifimizi servis edebiliriz.

Kolay pasta tarifimiz, kedidilli pasta yapılışı bu kadar. Kedidilli pasta nasıl yapılır tarifimiz de ufak değişiklikler yaparak sizde değişik tatlarda kolay pasta yapabilirsiniz.

kedidilli pasta tarifi

kedidilli pasta tarifi

 

Paylaş.

Yorum Yap