Kekler Pastalar İçin Çikolatalı Sır

1

Kekler Pastalar İçin Çikolatalı Sır

Kek veya pasta yaptınız ancak nasıl kaplayacağınıza karar veremediniz. Kekler pastalar için çikolatalı sır tarifi burada. Nefis bir çikolatalı kek kaplaması sizin için sitemizde. üstelik bir haftaya kadar kapalı hava almaz bir kapta buzdolabında saklayıp, kullanabilirsiniz. Sadece servis yapmadan önce güzelce çırpın mikserde tekrardan. Pasta kreması nasıl hazırlanır? Pasta kreması tarifi sizin için burada.

Çikolatalı Kaplama Malzemeleri

  • 340 gr. kadar tuzsuz tereyağı, oda sıcaklığında olacak
  • 1 su bardağı kadar şekersiz kakao tozu, elenmiş olsun topaklanmasın diye
  • 1 çay kaşığından az tuz
  • 3 su bardağı kadar pudra şekeri
  • 1 tatlı kaşığı kadar vanilya ekstresi
  • 2-3 yemek kaşığı kadar krema

Çikolatalı Kaplama Tarifi

Pasta kreması nasıl hazırlanır? Pasta kreması tarifi için, kolay ve nefis bir kaplama tarifi veriyoruz. Kekler pastalar için çikolatalı kaplama tarifi için ilk olarak; oda sıcaklığındaki tereyağını ve kakao tozunu karıştırıp, mikser ile yaklaşık 30 saniye kadar çırpalım. Sonra hızı artıralım ve iki dakika kadar yüksek hızda iyice yedirelim birbirine.

Sonra hızımızı düşürelim, tamamen karışana kadar, aralıklı olarak pudra şekerini ekleyelim, çırpalım. Gene yaklaşık 2 dakika kadar yüksek hızda çırpalım.

Sonra vanilyayı ekleyip, yine yüksek hızda 1 dakika kadar çırpalım.

Yüksek hızda mikseri çırpmaya başlayıp, bir seferde bir yemek kaşığı kadar krema ekleyelim.  Çırpalım yine.

Pudra şekerini ve kremayı kaplamamızın kıvamına göre ekliyoruz karışıma.

Çikolatalı kaplama tarifi bu kadardır. Bu karışımı, kekler için kaplama ve pastalar için kaplama olarak kullanabilirsiniz.

Bu çikolatalı kaplamayı, pasta kreması tarifini, pasta ve keklerde, ara katlarda, üstünün kaplamasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

çikolatalı kaplama tarifi

çikolatalı kaplama tarifi

Paylaş.