Kolay Kabak Tatlısı Yapıyoruz

0

Kolay Kabak Tatlısı Tarifi

Kolay kabak tatlısı tarifi mi olur? Efendim sade sevenler için. Kabak tatlısı zaten kolay diyenlere. Portakal, tahin, karamel, tarçın vb. kullanmadan sade kabak tatlısı tarifi yapalım dedik. Kolay kabak tatlısı için gereken ilk şey, güzel bir adapazarı kabağıdır diyoruz.

Az malzemeli klasik bir tatlı. Ceviz, toz şeker ve güzel bir kabak yeterli bu lezzeti yapmak için. Kabak tatlısı nasıl yapılır? Her halde herkes biliyor, bilmeyenler için de kabak tatlısı tarifimiz geliyor efendim.

Kabak Tatlısı Tarifi Malzemeleri

  • 1 adet kabak gerekli (kabağın güzel olması çok önemli ama)
  • 2 su bardağı kadar toz şeker (pancar şekerinden olmalı )
  • 1 çay bardağı dövülmüş ceviz içi kullanıyoruz, biraz da dövülmüş fındık içi kullanabilirsiniz güzel oluyor

Kabak Tatlısı Nasıl Yapılır

Kabak tatlısı nasıl yapılır için kabağımızın güzel olması gerekiyor. Bu nedenle iyi bir kabak seçin diyoruz. Tadı olmayan kabakla yapılan kabak tatlısı keyif vermez efendim.

Kabak tatlısı tarifi için kabağımızı soyalım sonra da dilimleyelim. Soyulmuş dilimlenmiş kabaklar pazarda satılmakta zaten.

Uygun bir tencereye dilimlenmiş kabaklarımızı dizelim. Sonra iki su bardağı toz şekeri üzerine serpelim. Geceden beklemeye alalım kapağını kapatıp.

Ardından sabahleyin tencereyi hafif orta ateşe yakın pişirmeye başlayalım. Kabaklar tamamen yumuşayana kadar pişirelim efendim.

Pişen kabakları bir kevgir kullanarak uygun bir servis kabına alalım. Sonra üzerine dövülmüş ceviz içi vs. serpelim. Sonra da buzdolabına kaldırıp bekletelim, soğuduktan sonra kabak tatlısı tarifimizi servis edebilirsiniz.

Kabak tatlısı yapılışı bu kadar. Kabak tatlısı tarifi afiyet olsun efendim. Sitemizde değişik kabak tatlısı tarifleri bulunmaktadır. İsterseniz bu tarif de ilginizi çekebilir.

Not: Kabak tatlısı tarifi için içine koyabileceğiniz, aromasını değiştirebileceğiniz pek çok seçenek bulunmakta. (tarçınlı, tahinli, kaymaklı, portakallı vb. )Ama biliyorsunuz bazı tatlıların aroması sade güzel. Değişik kabak tatlısı tarifi için tıklayın.

kolay kabak tatlısı yapıyoruz

kolay kabak tatlısı yapıyoruz

Paylaş.

Yorum Yap