Kolay Kazandibi Tatlı Tarifi

0

Kolay Kazandibi Tatlı Tarifi

Vaktim yok ama evdekiler de tatlı istiyor diyenler için; kolay tatlı tarifleri, kolay kazandibi tatlı tarifi ile devam ediyor. Kolay kazandibi tatlısı yapılışı aşağıda…

Kolay Kazandibi Tatlı Tarifi Malzemeleri

  • 1 su bardağı kadar şeker
  • 1 litre kadar süt
  • 5 yemek kaşığı kadar pirinç unu
  • 1 yemek kaşığı kadar margarin
  • Bir miktar pudra şekeri

 

Kolay Kazandibi Tatlı Tarifi

Kolay kazandibi tatlı tarifi için ilk olarak tenceremize pirinç unumuzu ekliyoruz. Sonra kısık ateşte hafifçe sararana kadar pirinç unumuzu kavuruyoruz. Sonrasında aynı tencereye sütü, şekeri ekleyip, karıştırarak göz göz olana kadar pişiriyoruz.

Sonra kazandibini yapacağımız tepsiyi, pudra şekeri serperek kaplayalım hafiften. Tepsimizin her tarafına pudra şekeri yayılsın ama. Sonrasında pişirdiğimiz muhallebiyi tepsimize döküyoruz. Tezgahta soğuması için bekletiyoruz.

Muhallebimiz soğuyunca, tepsimizi ocağa alıp, ocakta çevirerek altını kızartıyıyoruz. Tekrar tezgaha alıp yine soğumasını bekliyoruz. Soğuyunca dilimliyoruz. Tatlımızın kızarmış altı üste gelecek şekilde servis tabaklarına alıyoruz. Kolay kazandibi tatlısı yapılışı bu kadardır. Kolay kazandibi tatlısı tarifini istediğimiz gibi süsleyip servis edebilirsiniz. Kolay kazandibi tatlısı tarifi oktay usta afiyet olsun.

Sitemizde bulunan diğer oktay usta kolay tatlı tariflerine de göz atmanızı öneririz.

kolay kazandibi tatlı tarifi

kolay kazandibi tatlı tarifi

Paylaş.

Yorum Yap