Kolay Kedi Dilli Tiramisu Tarifi

0

Tiramisu Tarifi Kedi Dilli

Kolay bir tatlı mı arıyorsunuz. Üstelik kalabalık misafirleriniz gelecek, kesinlikle tutacak beğenilecek bir tarif arıyorsanız tiramisu tarifi kedi dilli tam size göre.

Kolay kedi dilli tiramisu tarifimizi çok beğeneceğinizi baştan söyleyelim. Üstelik mutfak işlerinde acemi olanlar bile gayet güzel yapabilirler efendim. Kolay kedi dilli tiramisu tarifi oktay usta farkıyla aşağıda yer alıyor. Tüm püf noktalarıyla.

Kolay Kedi Dilli Tiramisu Tarifi Malzemeleri

  • 5 su bardağı kadar süt
  • 1 çay bardağı kadar un gerekli
  • 1 çay bardağı kadar toz şeker gerekli
  • 1 adet yumurta
  • 2 paket kedi dili
  • 1 paket toz kakao
  • 1 paket labne (125 gr)
  • 2 paket hazır üçü bir arada nescafe
  • 1 yemek kaşığı toz şeker
  • 1 su bardağı kadar su

Kedi Dilli Tiramisu Tarifi

Kedi dilli tiramisu tarifi için ilk olarak orta boy bir tencere içine beş su bardağı kadar sütümüzü alalım. Ardından bir çay bardağı un, bir çay bardağı toz şeker ekleyelim tencereye. Sonra bir adet yumurtayı kıralım. Bir çırpma teli ile hepsini karıştırıp ocağa alalım tenceremizi.

Çırpma teli ile sürekli karıştırarak muhallebimizi katılaşana kadar, kıvam alana kadar kaynatalım.

Kıvam alınca muhallebimizi ateşten alıp, soğuması için tezgaha bırakalım. Bu arada kedi dillerini batıracağımız kahveli karışımı hazırlayalım biz de.

(tiramisu tarifi oktay usta için biz üçü bir arada nescafe kullandık, artı şeker ekledik ama siz keyfinize göre bu kısmı yapabilirsiniz)

Tiramisu tarifi için bir su bardağı kadar ılık suyun içine bir yemek kaşığı kadar toz şeker ekleyelim, üzerine iki paket üçü bir arada olan hazır paket kahvelerden koyalım. Sonra kaşıkla güzelce karışıtıralım, iyice çözünsün şeker ve kahveler.

Bir dikdörtgen veya kare borcamı tezgaha alalım. Kedi dillerini de yanımıza alalım. Bir kaseye kahveli karışımı aktaralım yanımızda dursun.

Sonra tek tek kedi dillerini kahveli karışıma batırıp, güzelce borcama dizelim. Tamamen borcamın tabanını kedi dili ile kaplamış olduk şimdi.

Tezgahta bekleyen muhallebimiz ılıklaşınca içine bir paket labneyi ilave edip mikser yardımı ile iyice çırpalım efendim. (çırpma teli ile de çırpabilirsiniz biz öyle yaptık)

Bir kaşık yardımı ile labne eklediğimiz muhallebimizi alıp, borcama dizdiğimiz kedi dillerinin üzerine aktaralım.

Borcamın üzerini bu krema ile güzelce kaplayalım efendim. Sonra bir kat daha kedi dilini kahveye batırarak her tarafından bu kremanın üzerine dizelim.

Sonra tekrar kaşıkla krema aktarıp, üzerini düzeltelim aktardığımız kremanın.

Şimdi bitirdiğimiz tiramisu tarifi kedi dilli üzerine; bir elek veya çay süzgeci yardımı ile kakao tozu serpelim.

Sonra buzdolabına kaldırıp soğuması için bekletelim. Kolay kedi dilli tiramisu tarifi bu kadar.

Kedi dilli tiramisu yapılışını beğendiğinizi umarız. Kedi dilli tiramisu tarifi oktay ustayı beğendiyseniz sitemizde buna benzer pek çok pratik tatlı tarifi bulunmaktadır.

kolay kedi dilli tiramisu tarifi

kolay kedi dilli tiramisu tarifi

 

 

Paylaş.

Yorum Yap