Kolay Krep Tarifi Oktay Usta

0

Krep Nasıl Yapılır

Bazıları çok sever, kolay krep tarifi oktay usta ile krep sevenlere kolay krep tarifini sunuyoruz. Krep nasıl yapılır, hangi malzemeler kullanılır, nasıl tavada kızartılır hepsi burada. Krep tarifini zevkinize göre çeşitlendirebilir zenginleştirebilirsiniz.

Kolay Krep Tarifi Malzemeleri

  • 3 adet yumurta kullanıyoruz
  • 1 su bardağı kadar un
  • 1 su bardağı kadar süt
  • 1 çay kaşığı kadar tuz
  • 1 yemek kaşığı kadar sıvı yağ kullanıyoruz

Oktay Usta Krep Tarifi

Malzemelerimizi hazırlayıp oktay usta krep tarifimize başlayalım.(Eğer zenginleştirmek isterseniz çok az peynir de rendeleyip bir kasede hazırlayınız.)

Krep hamuru için ilk olarak bir cam kase içine yumurtaları kıralım. Sonra üzerine süt ve sıvı yağı koyalım. Sonra bir çırpma teli ile malzemeleri iyice çırpalım. Ardından içine tuz ve unu eklemeye başlayalım, bir yanan da çırpma teli ile çırpalım malzemeleri.

biraz akışkan bir krep hamuru elde ediyoruz

biraz akışkan bir krep hamuru elde ediyoruz

Malzemelerimizi çırpıp hazırlayınca bir ince krep tavasını ateşe alalım. Çok az yağımızı koyalım ve yağı kızdıralım.

Ardından hazırladığımız kolay krep tarifi hamurundan bir kepçe alalım ve tavaya dökelim. Sonra tavayı sağa sola oynatarak krep hamurunu tavaya yayalım güzelce.

Krep bir tarafı pişince kabarcıklar çıkacaktır zaten, şöyle bir kenarından kaldırarak bakın sonra da diğer tarafını çevirin kızartın.

bir tarafı pişince diğer tarafını çeviriyoruz

bir tarafı pişince diğer tarafını çeviriyoruz

Kolay krep tarifi oktay usta bu kadar. Krep nasıl yapılır işte bu kadar, krep tarifinizi isterseniz yeşil soğan kıyarak ve peynir ekleyerek  zenginleştirebilirsiniz.

kolay krep tarifi

kolay krep tarifi

Sitemizde bulunan diğer krep tarifleri için tıklayınız Ya da bu tarif belki size göredir

Paylaş.

Yorum Yap