Kolay Rulo Tatlı Tarifi

0

Kolay Rulo Tatlı Tarifi

Sizlere çayın yanında hemen yapıp sunabileceğiniz kolay rulo tatlı tarifimizi sunuyoruz. Baklava yufkasıyla çok kolay bir şekilde yapılan bu rulo tatlı tarifi çok nefis.

İçini isteğinize, arzunuza göre çeşitlendirebileceğiniz bir tarif daha. Kolay tatlı tarifi oktay usta farkıyla aşağıda. Bakalım beğenecek misiniz?

Kolay Rulo Tatlı Tarifi Malzemeleri

  • 2 su bardağı kadar kakaolu kek, ufalanmış
  • yarım su bardağından bir parmak fazla ceviz içi
  • yarım su bardağından bir parmak fazla süt
  • 200 gr. kadar tereyağı erimiş
  • 18 adet kadar baklava yufkası gerekiyor

Kolay Rulo Tatlı Oktay Usta

Kolay rulo tatlı oktay usta için öncelikle malzemelerimizi hazırlayalım. Kakaolu kekimizi bir kaseye aktarıp, üzerine iri kıyılmış ceviz içini ve sütümüzü ekleyip, karıştıralım. Böylece iç malzememizi hazırlamış oluyoruz.

Erimiş tereyağımızı bir kase ile tezgaha yanımıza alalım.

Baklava yufkalarımızı ( küçük boy ise, büyükse ikiye bölebilirsiniz) tezgahta aralarına erimiş tereyağı sürerek üst üste dizelim. Yaklaşık altı adet baklava yufkasını bu şekilde aralarına tereyağı sürerek dizdikten sonra, uzunlamasına iç harcımızı içine aktarıyoruz.

kolay tatlı tarifi

kolay tatlı tarifi

Sonra uzunlamasına rulo olacak şekilde sarıyoruz baklava yufkamızı.

Sardığımız ruloyu yaklaşık üçer parmak genişliğinde bir bıçakla kesiyoruz.

kolay rulo tatlı oktay usta

kolay rulo tatlı oktay usta

Bir tepsiye yağlı kağıt serip, kestiğimiz parça ruloları aralıklı olarak dizelim. Önceden ısıttığımız 165 derece fırında üzeri hafif renklenene kadar pişirelim. Pişen kolay rulo tatlı tarifini tezgaha alıp soğumasını bekleyelim.

Soğuduktan sonra bir süzgeç yardımı ile pudra şekeri serpelim bolca ve servis edelim. Kolay rulo tatlı tarifi bu kadar. Acil durumlarda, çayın yanında, kolay rulo tatlı oktay usta tarifimizi mutlaka deneyin diyoruz.

Sitemizde bulunan diğer kolay tatlı tariflerine de göz atmanızı öneriyoruz.

kolay rulo tatlı tarifi

kolay rulo tatlı tarifi

Paylaş.

Yorum Yap