Kolay Truff Tarifi

0

Kolay Truff Tarifi

Yapılışı kolay, çayın yanına nefis bir atıştırmalık kolay truff tarifi ile karşınızdayız. Truff yapımı, sizler için burada. İçini kıyılmış fındık, kıyılmış ceviz içi, damla çikolata, kuru küp küp doğranmış meyveler ile istediğiniz gibi zenginleştirebileceğiniz truff tarifi oktay usta farkıyla burada.

Hiç uğraşamam diyenler için güzel bir tatlı, kolay truff tarifini beğeneceksiniz. Kekli truff tarifi ile güzel ve pratik bir çay saati tarifi yapmış olacaksınız, deneyin diyoruz.

Kolay Truff Tarifi Malzemeleri

  • 1 kutu krema
  • 2 kare paket bitter çikolata, toplam 160 gr.
  • 3-4 dilim kek ( marketlerde satılan browni kakaolu küçük paketlerdeki kekler de olur)
  • isterseniz içine serpmek için, kıyılmış fındık içi, badem içi, kuru meyveler

Kekli Truff Tarifi

Truff yapımı, kekli truff tarifi için öncelikle kremamızı küçük bir sos tenceresinde ateşe alalım. Sonra altını ısıtmaya başlayalım, iyice ısınınca kaldıralım. Kaynamasın ama.

Daha sonra ateşten aldığımız ısınmış kremamızın içine bitter çikolatalarımızı parçalayıp, karıştırıp eritiyoruz.

Sonrasında birazcık karıştırarak ılıtıyoruz bu karışımı daha sonra da dilim keklerimizi içine parçalıyoruz. Karıştırıp hamurumuzu hazırlıyoruz.

İçine isterseniz kıyılmış fındık veya badem içi, kuru meyvelerden birazcık ekleyebilirsiniz.

Şimdi karıştırdığımız bu kekli truff tarifi hamurunun tam kıvamında olması lazım. Yani ne çok cıvık ne çok katı, çünkü bunları elimizde yuvarlayıp top yapacağız.

Şimdi hamurumuzdan parçalar koparıp, elimizle toplar yapıyoruz. İsterseniz üzerini pasta şekerlemeleri ile süsleyip, kağıt kalıplara koyabilirsiniz.

Hatta  truff tarifi oktay usta tarifimizi çikolata sosuna batırabilirsiniz. Truff tarifi oktay usta ile güzel çay saatleri diliyoruz.

Truff yapımı bu kadar. Kolay truff tarifimizi beğendiğinizi umarız.

kolay truff tarifi

kolay truff tarifi

Paylaş.

Yorum Yap