Krema Tarifi, Yumurtasız

0

Krema tarifi, yumurtasız;  yumurtasız pasta kreması tarifi aşağıda anlatılmaktadır. Pasta kreması nasıl yapılır, az yağlı pasta kreması tarifi, krema tarifleri tüm püf noktaları en kolay anlatımı ile sitemizde.

Krema Tarifi, Yumurtasız Malzemeleri

  • 1 litre soya sütü
  • 4 yemek kaşığı kadar toz şeker
  • 4 yemek kaşığı kadar un, mısır unu da olur
  • 1 çay kaşığı vanilya ekstresi
  • Limon kabuğu rendesi
  • Renklendirmek için, çok az safran veya zerdeçal. İsteğe bağlık.

Krema Tarifi, Yumurtasız

Pasta kreması nasıl yapılır ? Krema tarifi, yumurtasız  çin tüm malzemelerimizi hazırlayalım. Un veya mısır unu kullanabilirsiniz. Yumurtasız pasta kreması tarifi için ilk olarak bir kapta mısır ununu ve şekeri karıştıralım.

Sonra içine ılık sütten iki bardak ekleyip iyice çırpma teli ile çırpalım.

Orta ateşte kalın dipli bir tencerede kalan sütümüzü ısıtmaya başlayalım. İçine vanilya ekstresini ve limon kabuğu rendemizi ekleyelim. Bir iki taşım kaynatıp ateşten alalım.

Tenceredeki sütümüze; süt, mısır unu ve şeker karışımını yavaş yavaş ekleyelim karıştırarak. Sonra güzelce çırpmaya başlayalım kıvamı koyulaşana kadar.

Sonra tencereyi tekrar ateşe alalım. Karıştırarak bir kaç dk. kadar daha pişirelim. Bu aşamada renklendirmek istiyorsanız, çok az safran veya zerdeçal katabiliriz içine. Kıvamına emin olunca yumurtasız pasta kreması tarifi ateşten alıp soğuması için başka bir kaba döküp tezgaha alıyoruz.

Az yağlı pasta kreması tarifi oda sıcaklığına gelince üzerine streç film kaplayıp, buzdolabına dinlendirmek için alıyoruz. Yumurtasız pasta kreması tarifi bu kadar. Keyifli pastalar…

 Krema tarifi, yumurtasız malzemelerinde değişiklik yapabiliriz. Limon kabuğu rendesi yerine diğer meyve kabuklarını, vanilya ekstresi yerine vanilya çubuklarını, krema tarifi renklendirmek için zerdeçal, safran istemiyorsanız çok az gıda boyası da olabilir.

 

krema tarifi yumurtasız

krema tarifi yumurtasız

Paylaş.

Yorum Yap