Kupta Tiramisu Tarifi

0

Kupta Tiramisu Tarifi

Kupta tiramisu tarifimizi çok seveceksiniz. Görünüşü ile, benzersiz lezzeti ile misafirlerinize göğsünüzü gere gere sunacağınız bir lezzet. Kupta tiramisu nasıl yapılır? kupta tiramisu yapılışı tüm ayrıntısı ile aşağıda yer alıyor.

Kupta Tiramisu Tarifi Malzemeleri

  • 250 gr. kadar labne peyniri, (aslında mascarpone kullansak daha iyi olur)
  • 250 gr. kadar yağsız süzme yoğurt kullanıyoruz
  • 250 gr. kadar taze çilek gerekli
  • 4 yemek kaşığı kadar şeker
  • yarım fincan kadar kahve
  • 12 adet ufalanmış kedi dili bisküvisi
  • üzeri için toz kakao

Kupta Tiramisu Yapılışı

Tiramisu tarifi sevenler buraya, kupta tiramisu yapılışı için öncelikle bir karıştırma kabına labne peynirimizi aktaralım. (mascarpone kullanabilirsiniz)

Üzerine yağsız süzme yoğurdumuzu, toz şekerimizi ekleyip mikser ile güzelce çırpalım.

Malzemeler iyice birbirine karışmalı.

Sonrasında çileklerimizi yıkayalım, süzelim, sonra çilekleri dilimleyelim. Dilimlediğimiz çileklerden üç dört adetini kuplarımızın tabanına yerleştirelim.

Bir kabın içine kedidili bisküvileri güzelce ufalayalım. Sonra kupların tabanına koyduğumuz çilek dilimlerin ortasına kedi dili bisküvilerinden bir iki kaşık koyalım. Sonra da bir tatlı kaşığı kullanarak, bisküvilerin üzerine yaklaşık bir çay kaşığı kadar kahve tozu serpelim.

Ardından kupların üzerine hazırlayıp çırptığımız kremadan yaklaşık iki yemek kaşığı kadar paylaştırıyoruz. Üzerini kaşık yardımıyla düzleştirelim. Sonra tekrar kedidili bisküvisi aktarıp, yine kahve tozu ekliyoruz kuplara. Ardından tekrar krema koyuyor, tekrar dilimlenmiş çilek ekliyoruz. Sonra tekrar üzerine  kremadan paylaştırıyoruz.

Not: Kupta tiramisu tarifi oktay usta için, kuplara malzemeleri keyfinize göre paylaştırabilirsiniz. İsterseniz tarifi böğürtlenli de yapabilirsiniz, harika oluyor.

Artık sona geldik sayılır, kupların tepesine ulaşınca, bir süzgeç yardımı ile üzerine kakao serpiştiriyoruz. Dilediğiniz gibi çilek dilimleri ile süsleyip, buzdolabına kaldırıyoruz.

Buzdolabında kupta tiramisu tarifimizi bir saat kadar bekletip, servis ediyoruz.

Kupta tiramisu yapılışı bu kadar. Kupta tiramisu nasıl yapılır? tarifimizi beğendiğinizi umarız.

Oktay usta tatlı tarifi, oktay usta kupta tiramisu tarifimiz afiyet olsun efendim.

kupta tiramisu tarifi

kupta tiramisu tarifi

Paylaş.

Yorum Yap