Kuru Baklava Nasıl Yapılır

0

Kuru Baklava Nasıl Yapılır

Bayram yaklaşıyor, her zamankinden başka bir şeyler yapalım diyenler için, kura baklava tarifimizi sunuyoruz. Kuru baklava nasıl yapılır, kuru baklava yapılışı ve malzemeleri sizler için burada.

Kuru baklava tarifi oktay usta farkıyla burada. Kuru baklava tarifimizi deneyin, çok seveceksiniz.

Kuru Baklava Tarifi Malzemeleri

  • 15 adet hazır baklava yufkası kullanalım
  • 12 yemek kaşığı tahin
  • 12 yemek kaşığı kadar şeker kullanıyoruz
  • 125 gr. kadar tereyağı
  • 1 su bardağı iri kıyılmış ceviz içi kullanalım
  • Üzeri için ise; pudra şekeri, bir miktar antep fıstığı

Kuru Baklava Tarifi Oktay Usta

Ramazan tarifleri, iftar tatlısı tarifi olarak kuru baklava tarifimizi yapalım dedik. Kuru baklava tarifi oktay usta farkıyla, mutfağa yabancıyım diyenlerin bile yapabileceği bir tarif.

Kuru baklava yapılışı için ilk olarak tereyağımızı eritelim, yakmadan. Sonra tezgaha yanımıza alalım. Bir adet baklava yufkamızı tezgahımıza serelim, üzerine bir fırça ile erittiğimiz tereyağından, yufkanın her tarafına olacak şekilde sürelim.

İkinci baklava yufkamızı da bu baklava yufkasının üzerine yerleştirelim. Sonra yine tereyağı ile fırça kullanarak her tarafını yağlayalım.

Daha sonra yufkanın her tarafına gelecek şekilde tahin sürelim bir – iki yemek kaşığı kadar şeker serpelim. Peşinden iri kıyılmış ceviz içini de bolca serpelim, yufkanın her tarafına gelecek şekilde.

kuru baklava yapılışı

kuru baklava yapılışı

Şimdi yufkamızı rulo halinde sarmaya başlayalım. Sardıktan sonra da, keskin bir bıçak kullanarak dörder parmak kalınlığında keselim.

kuru baklava tarifi

kuru baklava tarifi

Tüm yufkaları da ikişer ikişer aynı şekilde hazırlayalım ve bıçakla keselim.

Önceden yağladığımız fırın tepsimize kestiğimiz yufkaları dizelim. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında, üzeri kızarana kadar pişirelim.

kuru baklava tarifi oktay usta

kuru baklava tarifi oktay usta

Kuru baklava nasıl yapılır tarifimizi fırından çıkardıktan sonra, pudra şekeri serpelim üzerine, peşinden üzerini antep fıstığı ile süsleyerek servis edebilirsiniz.

Kuru baklava yapılışı bu kadar. Kuru baklava tarifi oktay usta afiyet olsun.

kuru baklava nasıl yapılır

kuru baklava nasıl yapılır

Paylaş.

Yorum Yap