Limonlu Cupcake Tarifi Oktay Usta

0

Limonlu Cupcake Tarifi Oktay Usta

Limonlu cupcake tarifi, limonlu cupcake yapılışı burada. Krem peynir sırlı harika bir cupcake tarifi. Nemli, kabarık üstelik krem peynir sırlı nefis cupcake tarifi oktay usta farkıyla sitemizde. Oktay usta cupcake tarifleri en kolay anlatımı ile sitemizde.

Limonlu Cupcake Tarifi Oktay Usta Malzemeleri

 Cupcake malzemeleri:

 • 200 gr. oda sıcaklığında yumuşak tereyağı
 • 200 gr. pudra şekeri
 • 4 adet yumurta
 • 1 yemek kaşığı vanilya ekstresi
 • 200 gr. kadar un
 • 2 limonun taze sıkılmış suyu

Krem peynirli sır malzemeleri:

 • 100 gr. tuzsuz tereyağı
 • 200 gr. tam yağlı krem peynir
 • 500 gr. pudra şekeri
 • 1 limonun taze sıkılmış suyu ve limonun ince rendelenmiş kabuğu
 • bir tutam kadar tuz

 

Limonlu Cupcake Tarifi Oktay Usta

Limonlu cupcake nasıl yapılır? diyenler…Kolay kek tarifleri oktay usta farkıyla; limonlu cupcake tarifi oktay usta ile devam ediyor.

Limonlu cupcake tarifi oktay usta için; ilk olarak fırınımızı 175 dereceye geritirip ısıtalım önceden. Peşinden bir kapta, yumuşamış tereyağı ile şekeri bir araya getirip, karıştırıp mikserde krema kıvamına gelinceye dek çırpalım. Bir yemek kaşığı kadar unu ekleyelim önce, karıştıralım. Sonrasında yumurtaları her seferinde bir tane kırıp, çırpmaya devam edelim iyice. Limon suyunu ekleyelim karıştıralım unumuzu eklemeden önce.

Unumuzun kalanını azar azar ekleyip, karıştırarak kıvamını ayarlayalım. En son olarak da vanilyamızı ekleyelim. Tekrar karıştıralım, limonlu cupcake tarifi hamuru hazırdır artık. Bu karışımı hafif meyilli bir şekilde cupcake kalıplarına paylaştıralım. Yaklaşık iki yemek kaşığı yetecektir. (boşluk kalmaması için meyilli döküyoruz kalıplara)

Cupcake yapılışı için; cupcake kalıplarına doldurduğumuz hamurumuzun ortasına bir kürdan saplayıp, önceden ısıtılmış 180 derece fırına verelim. Kürdan temiz çıkana dek pişirelim, piştiğini kontrol edelim. (20 dk. da pişmiş oluyor en fazla)

Limonlu cupcake tarifi oktay usta kremasının yapılışına geçelim artık…

Öncelikle, tereyağımızı erime noktasına gelene kadar mikrodalgada 15 saniye kadar ısıtalım. (çok yumuşamış olsunki krema kıvamında çırpacağız) Sonra mikserde çırpamay başlayalım iyice, krema kıvamına yakın, içinde hiç topaklanma olmayana dek çırpalım. Peşinden, bu tereyağımızın içine, krem peyniri de ekleyip, yine mikserde iyice çırpmamız gerekiyor. Krema kıvamında bir karışım elde edince artık tahta bir kaşık kullanabiliriz.Yine bu karışıma ilk etapta 150 gr. kadar pudra şekeri ekleyip, karıştıralım. Çok karıştırıp çırpmaya gerek yok, çünkü gevşek ve akıcı olmasını istemiyoruz kremamızın.

Son olarak içine limon suyu ekliyoruz ve biraz tuz katıyoruz, ayrıca biraz limon kabuğ serpiyoruz., kremamızın içine ve karıştırıyoruz tahta kaşıkla kremamızı. Buzdolabına kaldırıp, kıvam almasını bekliyoruz.

Limonlu cupcake tarifi oktay usta farkıyla bu kadar. Cupcakelerimizi servisten önce krema ile süsleyip, servis ediyoruz. İsterseniz servis aşamasında biraz daha limon kabuğu rendesi serpebilirsiniz.

Limonlu cupcake yapılışını beğendiğinizi umarız. Afiyet olsun. Sitemizde bulunan diğer kolay kek tarifleri, oktay usta cupcake tariflerine de bakmanızı öneririz.

limonlu cupcake tarifi oktay usta

limonlu cupcake tarifi oktay usta

Not: Limonlu cupcake tarifi oktay usta hamurunu hazırlarken, eğer vanilya tohumları bulabilirseniz, vanilya tohumu tozunu kazıyarak eklerseniz harika bir tad elde ederseniz. Diğer türlü vanilya ekstresi kullanmanız gerekiyor, şekerli vanilin.

Paylaş.

Yorum Yap