Marshmallow Tatlısı Tarifi, Marşmelov

0

Marşmelov Tatlısı Nasıl Yapılır

Marşmelov tatlısı nasıl yapılır? merak edenler ve marshmallow tatlısı tarifi arayanlar için güzel bir yazı hazırladık. Marşmelov yapılışı, marşmelov malzemeleri sizler için aşağıda.

Marshmallow tatlısı tarifinin en güzel yanı, çok çok kolay yapılabilmesi. Marshmallow zaten değişik malzemelere batırılarak, yada başka çikolata, krema vb. malzemelerle tüketilen bir tatlıdır efendim.

Marshmallow nedir? (marşmelov)

Marşmelov genellikle toz şeker veya mısır şurubu ile birlikte, çırpılmış yumurta akının, jelatinin, renklendiricilerin birleştirilmesi ile elde edilen bir tatlıdır.

Marşmelov tatlısı eski zamanlarda marshmallow bitkisi kullanılarak yapıldığından bu isimle anılmıştır. Bu avrupa kökenli bitkiden (bitkinin köklerindeki özüt) yapılan marşmelov tatlısı zamanında oldukça popülermiş.

Marşmelov Tatlısı Tarifi Malzemeleri

  • yaklaşık 12 adet marshmallow
  • 100 gr. kadar çikolata, sütlü veya bitter fark etmez

Fırında Marshmallow Tatlısı Tarifi

Fırında marshmallow tatlısı tarifi,  fırında marshmallow nasıl yapılır? için marshmallowları ve çikolatalarımızı hazırlayalım tezgaha. Çikolatalarımızı bir kabın içine küçük küçük kıyalım efendim. (kıymamızın sebebi kolayca erimesini sağlamak)

Küçük bir borcamın içine kıydığımız çikolataları alalım. Borcamın tabanını iyice kaplasınlar efendim. Sonra marşmelovlarımızı çikolata parçalarının üzerine yan yana sıralayalım. efendim. Çikolataların üzerini resimdeki gibi kaplayalım yani.

fırında marshmallow tatlısı tarifi

fırında marshmallow tatlısı tarifi

Ardından hazırladığımız fırında marshmallow tarifimizi önceden ısıtılmış 180 derece fırına verip, yaklaşık beş dakika civarı pişirelim.

Marshmallow yapılışı bu kadar. Marshmallow tarifimizi istediğiniz bir sade bisküvi kullanarak tüketebilirsiniz.

Marshmallow tatlısı nasıl yapılır ? tarifimizin içine, (marşmelov)  petibör bisküvi banarak afiyetle tüketiniz efendim.

Marşmelov nasıl yapılır? marşmelov tatlısı tarifi umarız hoşunuza gitmiştir.

Paylaş.

Yorum Yap