Mayasız Pişi Tarifi

0

Mayasız Pişi Tarifi Yapıyoruz

Mayasız pişi tarifi yapıyoruz. Pazar kahvaltısı için kalabalıkta ne yapsam diye düşünenlere, uzun diyetlerden sıkılanlara mayasız pişi yapılışı aşağıda. Mutlaka mayasız pişi nasıl yapılır tarifimizi not edin. Mayasız pişi oktay usta ile güzel bir kahvaltılık yapmak aslında çok kolay. Yanında bol peynir, bol domates salatalık  güzel çay vs. ile şimdiden afiyet olsun.

Mayasız Pişi Tarifi Malzemeleri

  • 1 çay bardağı kadar yoğurt kullanalım
  • 1 çay bardağı kadar ılık su kullanıyoruz
  • 1 paket kabartma tozu gerekli
  • 2 yemek kaşığı kadar sıvı yağ gerekli
  • 1.5 çay kaşığı kadar tuz
  • Aldığı kadar da un kulanalım
  • Pişimizi kızartmak için sıvı yağ kullanacağız

Mayasız Pişir Nasıl Yapılır

Mayasız pişi nasıl yapılır tarifimize başlayalım efendim. Bunun için bir yoğurma kabının içine ılık suyumuzu alalım. Ardından içine yoğurdumuzu ekleyelim. Sıvı yağımızı da ekledikten sonra bu malzemeleri şöyle bir karıştıralım.

Sonrasında un, tuz ve kabartma tozumuzu ekleyelim.  Şimdi de yoğuralım ve ele yapışmayacak bir kıvam alana dek yoğurmaya devam edelim.

Sonrasında yoğurduğumuz bu hamuru, mutfak tezgahında yarım cm. civarı ( en fazla bir cm. olmalı ama) kalınlığında olacak şekilde merdane kullanarak açalım. Sonra da bir su bardağı ağzı ile yuvarlak parçalar halinde keselim. İsterseniz bir bıçakla dikdörtgen, kare biçiminde kesip de kızartabilirsiniz.

Kestiğimiz mayasız pişi hamur parçalarını kızgın yağda kızartalım ve havlu kağıt serilmiş bir borcama aktaralım.

Mayasız pişi yapılışı bu kadar. Mayasız pişi nasıl yapılır tarifimiz afiyet olsun. Mayasız pişi oktay usta ile kolay bir kahvaltılık yapmış olduk.

mayasız pişi nasıl yapılır

mayasız pişi nasıl yapılır

Paylaş.

Yorum Yap