Milföy Börek Tarifi Oktay Usta

0

Milföy Börek Nasıl Yapılır

Sizlere milföy börek tarifimizi sunuyoruz. Milföy börek tarifi oktay usta, içini pek çok malzeme ile yapabileceğiniz kolay mı kolay bir börek tarifi. Pastırmalı, sosisli, sucuklu olarak milföy börek tarifimizi kolayca yapabilirsiniz efendim.

Milföy hamurlarını açarken merdane kullanıyorsanız çok bastırıp, çok ince açmamaya yani büyütmemeye özen gösteriniz.

Aslında böreklerde pek sosis kullanmayı sevmiyoruz ama malum çocuklar çok seviyor. Yaz günü, onların enerjisine açlığına da ancak bu gibi kolay böreklerle yetişebiliyoruz.

Milföy Börek Tarifi Malzemeleri

  • 1 paket milföy hamuru gerekli
  • 100 gr. kadar beyaz peynir gerekli
  • 100 gr. kadar kaşar peyniri gerekli
  • 6 adet sosis (iyi bir marka olmalı)
  • 1 tane yumurta sarısı gerekli
  • bir miktar çörek otu, üzeri için

Milföy Börek Yapılışı

Milföy börek yapılışı için ilk olarak peynirlerimizle işe başlayalım efendim. Beyaz peynir ve rendelenmiş kaşar peynirini bir birine karıştıralım bir kase içinde.

Ardından bir adet milföy hamurunu tezgaha alalım efendim. Merdane ile çok hafif bastırarak birazcık genişletelim milföylerimizi. Ama çok inceltmeyelim. Sonra her iki uzun kenarından bıçakla kesikler atalım resimdeki gibi.

milföyleri resimdeki gibi kenarlarından kesip, içine peynir yada sosis koyabilirsiniz

milföyleri resimdeki gibi kenarlarından kesip, içine peynir yada sosis koyabilirsiniz

Sonra da tam ortasına peynirli karışımdan koyalım, ya da sosis koyalım uzunlamasına. Ardından örgü şeklinde saralım efendim.

Diğer milföyleri de aynı şekilde hazırlayıp, içini ekleyip, örgü şeklinde saralım güzelce.

Sonra yağlı kağıt serilmiş bir fırın tepsisine yerleştirelim milföy hamurlarını, üzerine çırptığımız yumurta sarısını sürelim, çörek otu serpelim. Önceden ısıtılmış 200 derece fırında üzerleri kızarana kadar kontrollü olarak 20 dk. kadar pişirelim efendim.

Milföy börek tarifi bu kadardır. Milföy börek tarifi oktay usta farkıyla gördüğünüz gibi çok pratik bir tarif. Afiyet olsun.

milföy börek tarifi

milföy börek tarifi

Not: Milföy börek tarifimizi; sosisli milföy börek tarifi, pastırmalı milföy börek tarifi olarak da düşünebilirsiniz. İstediğiniz gibi yapmanız mümkün. Üstelik milföy hamuru ile yapmak sizlere zaman kazandıracaktır.

Paylaş.

Yorum Yap