Milföy Muska Börek Tarifi

0

Milföy Muska Börek

Hep aynı tariflerden sıkılanlar için; milföy muska börek tarifimizi sunuyoruz. Ispanaklı ve mantarlı milföy muska börek tarifi, malzemeleri sizler için aşağıda yer alıyor.

Milföy muska börek nasıl yapılır merak edenler mutlaka tarifimizi denesinler efendim. Ispanaklı mantarlı muska börek tarifimizi beğeneceksiniz.

Milföy Muska Börek Tarifi Malzemeleri

  • 1 paket milföy hamuru gerekli
  • 1 kuru soğan
  • 250 gr. kadar mantar
  • yarım kg. kadar ıspanak, yıkanmış güzelce doğranmış
  • gerektiği kadar tuz
  • karabiber

Not: İç harcımızın içine isterseniz 100 gr. kadar beyaz peynir, pul biber de ekleyebilirsiniz. 

Milföy Muska Börek Nasıl Yapılır

Milföy muska börek nasıl yapılır tarifimiz için ıspanaklarımızı hazırlayalım. Ardından soğanlarımızı yemeklik doğrayalım ve bir tencerede az miktar sıvı yağ ile kavuralım. Hafifçe pembeleşen soğanların içine mantarlarımızı ekleyelim mantarlar suyunu salıp iyice pişene kadar soğanlar ile birlikte kavuralım karıştırarak.

Sonra soğan ve mantarların üzerine ıspanaklarımızı ekleyelim, karıştıralım. Ispanakları çok pişirmemeye dikkat edelim. Biraz diri kalsınlar yani. Sonra iç harcımızı ateşten alıp tezgaha alalım.

Milföy hamurlarını hafifçe unlanmış tezgaha alalım efendim. Sonra merdane ile yaklaşık yirmi santime otuz santim boyutunda diktörtgen olacak şekilde açalım.

Eğer iki adet dikdörtgen milföyü uc uca getirip, merdane ile hafifçe açarsanız istediğinizi elde edersiniz. Kare şeklinde ise dört adet milföy hamurunu yan yana getirip merdane ile yine aynı şekli elde edebilirsiniz.

milföy merdane ile dikdörtgen hale getirilir

milföy merdane ile dikdörtgen hale getirilir

Sonra açmış olduğumuz bu dikdörtgen hamuru göz kararı enine üç parçaya ayıralım.

Sonrasında hazırladığımız ıspanaklı iç harcı şeritlerin her yanına uzunlamasına paylaştıralım. Bir ucundan tutup muska biçiminde katlayalım efendim.

resimdeki gibi şeritleri iç harçla doldurun

resimdeki gibi şeritleri iç harçla doldurun

Sardığımız muska börekleri yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizelim. Sonra da üzerlerine çırpılmış yumurta sarısı sürelim. Biraz çörek otu serpip ıspanaklı mantarlı muska börek tarifimizi önceden ısıtılmış 180 derece fırında üzerleri kızarana kadar pişirelim.

Milföylü muska börek yapılışı, ıspanaklı mantarlı muska börek tarifi bu kadar. Milföylü muska börek tarifi afiyet olsun efendim.

milföy muska börek tarifi

milföy muska börek tarifi

Paylaş.

Yorum Yap