Mozaik Pasta

0

Mozaik Pasta

Küçük kızınızla mutfak keyfi yaşamak için güzel bir mozaik pasta tarifi. Mozaik pasta nasıl yapılır, mozaik pasta tarifi ve mozaik pasta malzemeleri sizin için aşağıda en kolay anlatımı ile.

Mozaik Pasta Malzemeleri

  • 200 gr. kadar tereyağı
  • 1.5 paket pötibör bisküvi
  • 4 yemek kaşığı kadar kakao
  • 5 yemek kaşığı kadar pudra şekeri
  • 1 çay bardağı antep fıstığı
  • 1 çay bardağı fındık içi iri kıyılmış
  • 1 adet limon kabuğu ince rendelenmiş olmalı
  • 2 yumurta

Mozaik Pasta

Mozaik pasta nasıl yapılır? Rulo halinde mozaik pasta tarifi ile sizlerleyiz. Bu mozaik pasta yapımı çok kolay olup, küçük kızınızla zevkle mutfak keyfini paylaşacağınız bir tariftir.

Mozaik pasta tarifi için ilk olarak orta boy bir tencerede tereyağımızı eritelim. Sonra erimiş tereyağımızı karıştırma kabımıza aktaralım.

Büsküvileri parçalayarak tereyağına ekleyelim, karıştıralım. Sonra diğer malzemelerimizi, 4 yemek kaşığı kakaoyu, pudra şekerini, antep fıstığını, iri kıyılmış fındık parçalarını, rendelenmiş limon kabuğunu ve 2 yumurtayı çırpıp karıştırma kabına ekliyoruz. İyice mozaik pasta karışımı yoğuruyoruz. Mozaik pasta malzemeleri birbirine geçiyor.

Sonrasında tezgahımıza streç film açıyoruz. Üzerine bir miktar pudra şekeri serpiyoruz ki sonrasında kolay çıksın. Peşinden yoğurduğumuz mozaik pasta hamurumuzu streç filmin üzerinde rulo haline getiriyoruz elimizle. Mozaik pasta streç filme sarılır rulo halinde ve buzdolabına, derin dondurucuya kaldırılır.

Mozaik pasta tarifi yaklaşık 1.5 saat kadar derin dondurucuda bekletilir. Sonrasında pasta tezgaha alınır, sterç film çıkaralır, servis tepsisine alınır ve üzerine pudra şekeri ekilir. Dilimlenerek servis edilir. Mozaik pasta tarifi bu kadardır. Afiyet olsun.

Not: Mozaik pasta tarifi için kuru yemiş kullanmak zorunlu değil, isterseniz sadece fındıklı, isterseniz sadece antep fıstıklı ya da tamamen sade..Mozaik pasta tarifi mutlaka meyve çeşitleriyle servis edin.

mozaik pasta

mozaik pasta

 

Paylaş.

Yorum Yap