Muhallebili Kemalpaşa Tarifi Oktay Usta

0

Muhallebili Kemalpaşa Tarifi Oktay Usta

Muhallebinin ve kemalpaşa tatlısının kolaylığını bir arada buluşturan, muhallebili kemalpaşa tatlısı tarifi oktay usta farkıyla sizin için sitemizde. Muhallebili kemalpaşa tatlısı nasıl yapılır, muhallebili kemalpaşa tatlısı oktay usta sizin için burada.

Muhallebili Kemalpaşa Tarifi Oktay Usta Malzemeleri

  • 1 paket kemalpaşa tatlısı
  • 4 su bardağı kadar şeker
  • 1 litre su

Muhallebi malzemeleri:

  • 5 su bardağı kadar süt
  • 2 yemek kaşığı tepeleme buğday nişastası
  • 2 yemek kaşığı kadar tepeleme un
  • 6 yemek kaşığı kadar şeker
  • 2 yemek kaşığı kadar hindistan cevizi

Muhallebili Kemalpaşa Tatlısı Tarifi

Kolay tatlı tarifleri, muhallebili kemalpaşa tatlısı tarifi için ilk olarak şerbetimizi hazırlamaya başlıyoruz. Şerbet için bir tencereye su ve şekeri aktarıp, kaynatalım, kaynadıktan sonra iki dakika daha kısık ateşte kaynatalım. Sonra içine kemalpaşa tatlılarımızı aktaralım. Bir kevgir ile sık sık karıştırarak bol şerbette kaynatalım kısık ateşte, böylece tatlılar şerbeti eşit bir şekilde çeksin.

Yalnız kemalpaşa tatlılarımız dağılmayacak şekilde karıştırın ve pişirin.

Sonrasında kemalpaşa tatlılarını şerbetten alın, şerbetinin süzülmesini sağlayın, sonra da bir kare büyük boy borcama dizin tek tek yavaşça.

Bu arada muhallebiyi hazırlamaya başlayalım. Muhallebi için, unu, nişastayı, şekeri ve hindistan cevizini bir kaba aktaralım. Sonra üzerine sütümüzü ekleyelim. Sürekli karıştırarak muhallebi kıvamında koyulaşana kadar pişirelim. Pişince, kıvamını kontrol edip ateşten alalım.

Sonrasında ilk sıcaklığı geçene kadar bir iki karıştıralım. Muhallebimizi kemalpaşaların üzerine yavaşça dökelim. Bu şekilde buzdolabına kaldıralım. Dinlendirelim. Geceden dinlendikten sonra, ertesi gün servis ederken üzerini süsleyip servis edelim.

Muhallebili kemalpaşa tatlısı tarifi bu kadar. Muhallebili kemalpaşa tarifi oktay usta farkıyla umarız yararlı olmuştur. Muhallebili kemalpaşa tatlısı nasıl yapılır tarifimiz afiyet olsun efendim.

Sitemizde bulunan kolay tatlı tariflerine de göz atmanızı öneriyoruz.

muhallebili kemalpaşa tarifi oktay usta

muhallebili kemalpaşa tarifi oktay usta

Paylaş.

Yorum Yap