Nefis Keşkül Tarifi

0

Keşkül Nasıl Yapılır

Nefis keşkül tarifimizi sunuyoruz. Keşkül nasıl yapılır, hiç bilmeyenlerin yapabileceği açık bir tarif ile sizlerle. Keşkül yapılışı için aslında çok az malzeme gerekiyor. Sütlü tatlı tariflerini seviyorsanız keşkül tatlısı tarifi tam size göre efendim. Özellikle çocuklarımızı sütlü tatlı tariflerine küçükten alıştırmak, sevdirmek istiyorsanız bu kolay tatlı tariflerini deneyiniz. Farklı keşkül tariflerine ulaşmak için tıklayınız.

Keşkül Tarifi Malzemeleri

  • 1 litre kadar süt gerekli efendim
  • 1 su bardağı kadar toz şeker gerekli
  • 1.5 çay bardağı kadar pirinç unu
  • 1.5 çay bardağı badem, haşlanıp kabukları soyulmuş
  • 1 çay bardağı kadar hindistan cevizi gerekli
  • Bir kaç damla vanilya özü, ya da bir paket vanilin (isteğe bağlı tabi vanilya kullanılmadan da yapılabilir)

Keşkül Tarifi Oktay Usta

Keşkül tarifi oktay usta için ilk olarak bademlerimizi haşlayıp kabuklarını soyalım efendim.

Sonrasında bir mutfak robotuna yaklaşık 1.5 çay bardağı dolusu haşlanmış ve kabukları soyulmuş bademleri alalım. Üzerine hindistan cevizimizi de ekleyelim. O da bir çay bardağı kadar zaten. Belki bir yemek kaşığı fazla da olabilir.

Şimdi mutfak robotunu çalıştırmadan önce bir iki yemek kaşığı kadar sütü üzerine ekleyelim. Sonra robotu çalıştırıp badem ve hindistan cevizini toz  haline getirelim.

Mutfak robotunda bu malzemelerimizi çok iyi toz haline getirelim.Kenarda beklesin.

Şimdi bir tencere içine, pirinç unumuzu ve toz şekerimizi alalım. Bir çırpma teli ile güzelce karıştıralım. Malzemlerimizi karıştırdıktan sonra üzerine sütü koyup  karıştırarak sütümüzü  yedirelim efendim.

Ocağa alalım tenceremizi, karıştırarak muhallebi kıvamında kaynatmaya başlayalım. Bir kaç dakika kadar sonra vanilyamızı ekleyelim. (isteğe bağlı) Yine karıştırarak tabiki.

Nefis keşkül tarifimizi yapmak için son aşama olarak robottan çektiğimiz toz badem karışımını ekliyoruz.

Karıştırarak kıvamını kontrol ediyoruz. Ocaktan alıyoruz keşkül tarifimizi.

Nefis keşkül yapılışı bu kadar efendim. Kaselere paylaştırıp, soğumasını sağladıktan sonra buzdolabına kaldırıyoruz. Üzerini süsleyip soğuk olarak servis ediyoruz. Keşkül tarifi oktay usta ile bu kadar kolay efendim.

Keşkül tarifi sütlü tatlı tariflerini çocuklarınıza sevdirmek için yapabileceğiniz en güzel tatlı tarifi.

Not: Keşkül tatlısı tarifi için, vanilin yerine bir kaç damla vanilya özütü kullanabilirsiniz. Üzerine bir miktar badem serpebilir, ya da ekleyebilirsiniz süslerken. Ev yapımı keşkül tarifi gibi oktay usta tatlı tarifleri başlığı altında sitemizde pek çok benzer tarife ulaşabilirsiniz.

 

nefis keşkül tarifi

nefis keşkül tarifi

Paylaş.

Yorum Yap