Nefis Magnolia Puding Tarifi

0

Magnolia Yapılışı

Kolay sütlü tatlı tarifi için nefis magnolia puding tarifimizi paylaşıyoruz. Meyvelerle, muhallebinin buluşması olan magnolia aslında yapılışı çok pratik, sunumu da bir o kadar görsel olarak güzel bir tarif. Sitemizde magnolia tarifi olarak pek çok tarif bulabilirsiniz.

Özellikle acemiler, iftar telaşında ne yapacağını bilmeyenler için, hem pratik, hem içindeki meyvelerle ve sütlü yapısı ile çok sağlıklı bir tatlı tarifi efendim. Tarifimizde; ister çikolata sos kullanın, ister sadece meyveli ve pudingli yapın, ister hazır çikolata sos gezdirin, ister kakaolu puding yapın farketmez. Magnolia puding yapılışı gerçekten çok kolay efendim. Deneyin.

Magnolia Tarifi Malzemeleri

Muhallebisi için malzemeler:

 • 1 litre kadar süt gerekli efendim
 • 2 tane yumurtanın sarısını kullanıyoruz
 • yarım çay bardağı kadar nişasta
 • yarım çay bardağı kadar un gerekli
 • 2 çay bardağı kadar toz şeker
 • 1 paket krema
 • 1 paket vanilin gerekli efendim

Çikolatalı sos malzemeleri için: (isteğe bağlı)

 • yarım çay bardağı kadar süt gerekli
 • 100 gr. kadar bitter çikolata gerekli

Süslemek için malzemeler:

 • çilek, muz, kivi dilimleri vs.
 • kıyılmış fındık içi
 • robottan çekilmiş bisküvi olabilir

Kolay Sütlü Tatlı Tarifi Magnolia

Kolay sütlü tatlı tarifi magnolia tatlımıza başlayalım efendim. İlk olarak bir litre sütü orta boy bir tencereye alıyoruz. Üzerine yarım çay bardağı kadar nişastayı ekleyelim, sonrasında yarım çay bardağı unu da süte ekleyelim.

Şimdi de iki tane yumurtanın sarılarını ekleyelim üzerine. Peşinden iki çay bardağı kadar toz şekeri ekleyelim. Şimdi de bu malzemeleri bir çırpma teli ile güzelce, tamamen pürüzsüz bir karışım olana dek çırpıyoruz efendim. Çırpma işlemini iyi yapınız lütfen pürüzsüz olsun ki kıvamı iyi tutsun.

Sonrasında orta ateşe alalım efendim. Sürekli karıştırarak kıvamı gelene dek pişiriyoruz. Kıvamı gelince ateşten almadan vanilini ekliyoruz. Sonra bir kaç dakika kadar daha pişiriyoruz sürekli karıştırarak ve ateşten alıyoruz. Karıştırma kısmı önemli karıştırmayı kesmeyiniz.

Muhallebimizi ocaktan alıyoruz. Hemen içine bir paket kremayı ekliyoruz. Sonrasında mikser ile pürüzsüz bir kıvam alana dek bir kaç dakika güzelce çırpıyoruz. Magnolia yapılışına devam edelim efendim. Bitmek üzere.

Şimdi de çikolatalı sosumuzu hazırlayalım efendim. Yarım çay bardağı kadar sütümüzü bir sos tenceresine alalım.

Sonra ocakta kaynama noktasına gelene dek ısıtalım. Ateşten alalım. İçine çikolatamızı parçalayalım güzelce. Bir kaşıkla karıştırarak eritelim çikolamızı içinde.

Magnolia tatlısı yapılışı için kupları hazırlamaya sıra geldi. Bunun için dört adet cup ya da kase hazırlayalım. İçine  ilk olarak  bir kaç kaşık muhallebi paylaştıralım. Sonrasında da biraz robottan çekilmiş bisküvi ekleyelim. Sonrasında dilimlenmiş meyveleri paylaştıralım efendim.

Sonrasında biraz çikolata sosu gezdirelim, üzerine muhallebi, yine meyve dilimleri, en üste kıyılmış fındık içi, meyve ya da sos karışım. İstediğiniz gibi kupları hazırlayabilirsiniz efendim.

Nefis magnolia puding tarifini kuplarda ya da kaselerde istediğiniz sıralama, istediğiniz seçeneklerde hazırlayabalirsiniz.

Magnolia yapılışı bu kadar. Magnolia tatlısı nasıl yapılır tarifimiz acemiler için oldukça pratik olmuştur umarız.

Kolay sütlü tatlı tarifi magnolia afiyet olsun efendim. Oktay usta tatlı tarifieri olarak buna benzer pek çok kolay tatlı tarifini sitemizde bulabilirsiniz mutlaka deneyiniz.

nefis magnolia puding tarifi

nefis magnolia puding tarifi

Paylaş.

Yorum Yap