Nutellalı Cheesecake Tarifi Oktay Usta

0

Nutellalı Cheesecake Tarifi Oktay Usta

Uzun zaman sonra, nutellalı cheesecake tarifi oktay usta ile tekrar karşınızdayız. Nutellalı cheesecake yapımı, nutellalı cheesecake nasıl yapılır? hepsi en ince ayrıntısı ile aşağıda yer alıyor. Nutellaya çocuklar bayılırlar, nutellalı cheesecake ile onlara en mutlu günlerinden birini yaşatın.

Nutellalı Cheesecake Tarifi Malzemeleri

  • 1 kavanoz nutella (400 gr.)
  • 6 yemek kaşığı kadar (60 gr.kadar) pudra şekeri
  • 4 yemek kaşığı kadar (80 gr. kadar ) tereyağı kullanıyoruz
  • 2 paket eti burçak bisküvisi (280 gr. kadar )
  • 150 gr. kadar kavrulmuş fındık içi
  • 500 gr. kadar pınar beyaz peynir (labne de olur, ancak suyunu bir tülbent ile süzün)

Nutellalı Cheesecake Yapımı

Kolay kek tarifleri, nutellalı cheesecake yapımı için ilk olarak burçak bisküvileri rondodan geçirip ufalıyoruz güzelce. Bunun için oda sıcaklığındaki tereyağı ve bisküvileri bir rondoya koyup birlikte ufalıyoruz. (elimizle de bu işlem yapılabilir, rondo şart değil)

Sonrasında hafif nemli bir kum gibi olan bisküvi karışımını elde ediyoruz. Aslında tabanımız hazır ama biraz tat vermek için tabanı zenginleştirmek için bir işlem daha yapıyoruz. Bunun için yaklaşık on adet fındık koyup, içine iki yemek kaşığı kadar nutella koyup, çok hafif rondodan tekrar geçiriyoruz.

Artık cheesecake tabanımız hazır. Bunu bir kelepçeli kek kalıbının içine aktarıp, elimizle iyice tabanına bastırıp, döşüyoruz. Sonra bu ceheesecake tabanımızı buzdolabına kaldırıp, yaklaşık yarım saat kadar bekletiyoruz.

Şimdi cheesecake için üstü hazırlamaya başlıyoruz. Bunun için 500 gr. kadar pınar beyaz kaseyi, derince bir kaba aktarıyoruz. Üzerine pudra şekerini ekliyoruz. Sonra mikser ile çırpıyoruz. Önce yavaş sonra hızlı devirde çırpıyoruz. Güzel bir krema elde ediyoruz.

Elde ettiğimiz bu kremanın içine bir kavanoz kalan nutellanın hepsini katıyoruz. Sonrasında çok az daha çırpıp, yaklaşık üç dakika kadar sonra üst malzemeyi hazırlamış oluyoruz.

Buzdolabından çıkardığımız nutellalı cheesecake tabanının üzerine bu malzemeyi aktarıyoruz. Bir spatula kullanarak güzelce yayıyoruz.

Fındığımız rondodan geçirip, üzerine serpiyoruz.

Tekrar buzdolabına kaldırıp yaklaşık beş saat kadar bekletip, dilimleyip servis ediyoruz. Bir gece önceden koyarsanız daha iyi sonuç alırsınız. Nutellalı cheesecake tarifi oktay usta bu kadar.

Nutellalı cheesecake tarifi afiyet olsun efendim. Nutellalı ceheesecake nasıl yapılır? diyenler için güzel bir tarif olmuştur umarız. Görüşmek üzere.

Not: Cheesecake bisküvi tabanı için, burçak, yulaflı, ya da kakaolu bisküvileri kullanabilirsiniz. Ayrıca dolgusunu da ister kalın ister ince yapabilirsiniz, sadece buzdolabında geceden bekletip iyice donmasını sağlamalısınız.

nutellalı cheesecake tarifi oktay usta

nutellalı cheesecake tarifi oktay usta

 

Paylaş.

Yorum Yap