Nutellalı Cupcake Tarifi

0

Kolay Cupcake Tarifi Oktay Usta

Atıştırmalık kolay cupcake tarifi oktay usta, farkıyla burada. En kolay yapılabilen az malzemeli bir cupcake tarifi arıyorsanız. Bu tarife bayılacaksınız. Çünkü gereken malzeme üç adet topu topu. Nutellalı cupcake tarifimiz hem kolay hem de lezzetli bir akşam keyfi arayanlar için birebir. Nutellalı cupcake yapılışını seveceğinizi umuyoruz.

Nutellalı Cupcake Tarifi Malzemeleri

  • 4 yemek kaşığı kadar dolu dolu un gerekli
  • 1 çay kaşığı kadar kabartma tozu, bir çimdik tuz
  • 3 yemek kaşığı kadar nutellal kullanıyoruz
  • 1 tane yumurta gerekli
  • Üzeri için ise tabiki nutella, istediğiniz kadar
  • sprinkles veya değişik süs şekerleri (isteğe bağlı)

Nutellalı Cupcake Nasıl Yapılır

Nutellalı cupcake nasıl yapılır için ilk olarak fırınımızı 180 dereceye getirelim önceden ısınsın. Unu kabartma tozunu ve tuzu bir kapta karıştıralım kenarda beklesin efendim.

Şimdi öncelikle bir dolu kaşık nutellayı bir karıştırma kabına alalım. Kabımız fazla büyük olmasın efendim.

Üzerine bir adet yumurtayı kıralım. Çırpma teli ile güzelce çırpalım bu ikisini. Sonra üzerine un ekleyelim. Hepsini bir kaşıkla güzelce karıştıralım.

nutella, yumurta, un bu kıvamda olacak şekilde karıştırılır

nutella, yumurta, un bu kıvamda olacak şekilde karıştırılır

Kağıt cupcake kalıplarını hazır edelim. Çok az yağla isterseniz cupcake kalıplarını (kağıtlarını) yağlayınız. (bu işlem için bir miktar tereyağını fırça ile kalıplara sürebilirsiniz, çok kolay)

Sonra bir tatlı kaşığı dolusu cupcake karışımından alıp cupcake kalıplarına paylaştıralım. Aşağıda resimde görüldüğü gibi yani..

Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 10 dk. kadar kontrollü olarak pişirelim. Fırından çıkan nutellalı cupcake tarifini soğuması için tezgaha alalım efendim.

Bir sıkma torbası kullanarak, nutellalınızı soğuyan cupcake tarifleri üzerine keyfinize göre sıkınız. Nutellalı cupcake oktay ustamızın üzerini de sprinkles ile süsleyin efendim.

Nutellalı cupcake yapılışı bu kadar. Nutellalı cupcake nasıl yapılır tarifimizin bol bol keyfini çıkarın efendim.

Nutellalı cupcake tarifi oktay usta için sitemizde çok daha fazla nutellalı tarif bulunmakta. Nutellalı sufle tarifi için tıklayın.

nutellalı cupcake tarifi

nutellalı cupcake tarifi

 

Not: Mümkün olduğunca küçük cupcake kalıplarını kullanarak az miktarda küçük cupcake ler yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çok yakışıyor çünkü.

Paylaş.

Yorum Yap