Nutellalı Sufle Tarifi

0

Nutellalı Sufle Nasıl Yapılır

Nutellalı sufle tarifimizi sunuyoruz. Atıştırmalık, pratik ve kolay tatlı tarifi için nutellalı sufle nasıl yapılır tarifimiz en uygun seçenek olacaktır.

Sufle tarifimiz ile akşamları çok kolay ve hızlıca atıştırmalık kolay tatlı yapabilirsiniz. Az malzemeli nutellalı sufle oktay usta tatlı tarifleri farkıyla sitemizde.

Ev yapımı sufle tarifi için nutellalı sufle tarifimiz şimdiden afiyet olsun diyoruz.

Nutellalı Sufle Tarifi Malzemeleri

  • 4-5 yemek kaşığı kadar nutella kullanalım
  • 1 tatlı kaşığı kadar tereyağı kullanıyoruz
  • 1 yemek kaşığı kadar kakao tozu kullanalım, kaliteli olsun
  • 2 yumurta kullanalım
  • 2 yemek kaşığı kadar toz şeker kullanacağız

Nutellalı Sufle Tarifi Oktay Usta

Nutellalı sufle tarifi oktay usta tarifimize başlayalım efendim. Sufle kaplarımızın içini yumuşamış tereyağı ile fırça kullanarak yağlayalım. Sufle kaplarının içini ve kenarlarını tereyağı ile yağladıktan sonra; toz kakaomuzdan yaklaşık yarım yemek kaşığı kadarını sufle kaplarının içine, kenarlarına serpiyoruz.

(burada amaç tereyağına toz kakaonun yapışması, piştikten sonra suflenin dışının da kakao ile kaplanmış olması efendim)

Şimdi bir kase içine koyduğumuz dört yemek kaşığı nutellayı, kaynayan bir suyun, demliğin üzerinde bekletmeye başlayalım ki ılınıp, akışkanlık kazansın. Birazdan kullanırken kolaylık olacak bizlere. Biz ev yapımı sufle tarifimize devam edelim bu arada.

İki yumurtamızın aklarını ve sarılarını güzelce ayıralım. Ardından yumurta beyazlarını mikser ile bir kapta, kar gibi olana dek iyice çırpalım. Yaklaşık beş altı dakika kadar sabırla çırpmamız gerekiyor yumurtanın beyazlarını.

Yumurta sarılarını ve toz şekeri başka bir kapta mikser ile iyice çırpıyoruz.

Çırptığımız yumurta sarılarının içine hafif akışkanlık kazanmış nutellamızı ekleyelim. Sonra da mikser ile bir iki dakika kadar daha yumurta sarıları ile nutellayı çırpalım.

Yumurta beyazını yavaşça bu nutellalı karışıma ekleyelim, bir spatula ile alt üst ederek söndürmeden karıştıralım efendim.

Bu işlem biraz nazik yapılmalı. Şimdi kenarda bekleyen sufle kaplarımızı tezgaha alabiliriz.

Hazırladığımız sufle karışımını sufle kaplarına dolduruyoruz. Önceden ısıtılmış 200 derecedeki fırında nutellalı suflelerimizi pişiriyoruz. Nutellalı sufle tarifimiz on beş dakika kadar pişince hazır olacaktır.

Nutellalı sufle yapılışı bu kadar. Nutellalı sufle tarifimiz afiyet olsun efendim.

Nutellalı sufle tarifi oktay usta eğer hoşunuza gittiyse sitemizde bulunan diğer oktay usta tatlı tariflerine, ev yapımı tariflere de göz atınız.

nutellalı sufle tarifi

nutellalı sufle tarifi

Nutellalı tarif arayanlar için bir önerimiz var. Tıklayınız.

 

 

Paylaş.

Yorum Yap