Oreo Bisküvili Magnolia Puding Tarifi

0

Oreo Bisküvili Magnolia Puding Nasıl Yapılır

Oreo bisküviler ile yapılan oreo bisküvili magnolia puding tarifimizi sunalım sizlere. Kolay tatlı tarifi için, pratik bir şeyler hazırlamak için bundan iyisi olamaz.  Oreo bisküvili magnolia puding nasıl yapılır, oreolu puding tarifi tüm ayrıntısı ile burada efendim.

Sitemizde oreolu puding tarifi, oreo bisküvili tatlı tarifi, magnolia puding tarifi ile ilgili değişik seçeneklere de göz atabilirsiniz. Oreo bisküvili tatlı tarifi bayıldığınız bir lezzet olacak efendim, eminiz.

Oreolu Puding Tarifi Malzemeleri

  • 80 gr. kadar esmer şeker kullanıyoruz
  • 2 tane yumurta sarısı gerekli
  • yarım litre kadar süt gerekli
  • 2 yemek kaşığı kadar mısır nişastası kullanıyoruz
  • 1 yemek kaşığı kadar tereyağı gerekli
  • vanilya özütü gerekli bir çay kaşığı kadar
  • 1 paket krema kullanalım
  • 20 tane oreo bisküvi (negro bisküvi vs. de kullanılabilir efendim)

Oreolu Puding Tarifi

Kolay tatlı tarifi; oreolu puding tarifimiz için ilk olarak esmer şekerimizi tencereye alalım efendim. (esmer şeker bu pudingin oreo bisküviler ile yapıldığından dolayı, rengine çok yakışıyor o nedenle kullandık, toz şeker de kullanılabilir)

Üzerine, mısır nişastamızı aktaralım. Ardından sütümüzün dörtte birini de üzerine ekleyelim, çırpma teli ile güzelce çırpalım. Bunu yapınca mısır nişastamızı güzelce sütle yedirmiş oluyoruz. (tencereyi daha ocağa almadık ama, burası önemli )

Şimdi bu karışıma yumurta sarılarını ve kalan sütü ekliyoruz. Vanilya özünü de ekledikten sonra tekrar çırpma teli ile çırpıyoruz.

Tenceremizi artık ocağa alabiliriz. Çırpma teli ile orta ateşte pişirmeye başlıyoruz. Kıvam alana dek orta ateşte pişirip, kıvam alınca ateşten alıyoruz efendim.

Ateşten alınca içine tereyağımızı ekleyip, tereyağı eriyene kadar çırpıp karıştırıyoruz güzelce efendim.

Pudingimizi kolay soğuması için bir başka kaba, mümkünse bir borcam kaseye alalım efendim. (tencere vs. de olur, yaptığımızı görelim diye cam kase, borcam vs. öneriyoruz)

Şimdi de oreolu puding tarifi için ara ara pudingimizi çırpalım, yarım saat kadar soğutalım pudingimizi.

Pudingimiz artık soğuyunca biz de bir başka kapta, mikser kullanarak kremamızı çırpıyoruz. Yaklaşık on dakika kadar mikser ile kremayı çırpıyoruz. Krem şanti kıvamı alacaktır kremamız.

Şimdi soğumuş olan pudingimizin içine bu çırpılmış kremayı ekliyoruz. Bir spatula ile kullanarak kremayı pudingin içine yediriyoruz efendim. İki malzeme birbirine karışsın yeter efendim.

Borcam kasedeki oreo bisküvili magnolia puding tarifimizin sonuna yaklaştık. Servis kaselerini, kupları tezgaha hazırlayalım. Şimdi kaseleri içine oreo bisküvileri iri iri kırıp aktaralım.

Bisküvilerden sonra kaselere puding karışımını paylaştırıp, tekrar oreo bisküvileri ekliyoruz. Ardından tekrar üzerine puding aktarıyoruz.

Not: Kaselere, cuplara paylaştırmak kesinlikle sizin zevkinize göre bir şey. İster toz haline getirin oreo bisküvileri, ister iri iri kırınız. İsterseniz en üstüne dilim meyveler ekleyiniz. Size kalmış.

Oreo bisküvili magnolia puding tarifi bu kadar. Soğuk olarak servis ediniz. Oreo bisküvili magnolia puding nasıl yapılır gördüğünüz gibi oldukça kolay bir tarif.

Nefis magnolia puding tarifi afiyet olsun efendim.

oreo bisküvili magnolia puding tarifi

oreo bisküvili magnolia puding tarifi

 

Paylaş.

Yorum Yap