Pandispanya Keki Yapılışı

0

Pandispanya Keki Nasıl Yapılır

Pasta, kek  tarifleri için sık sık pandispanya keki nasıl yapılır diye arayanlardansanız, bu tarif tam size göre. Pandispanya keki nasıl yapılır tarifimizle kolay pandispanya yapmak çok kolay.

Pandispanya keki yapılışı, tüm ayrıntısı ile aşağıda. Haydi mutfağa.

Pandispanya Keki Tarifi Malzemeleri

  • 4 adet yumurta
  • 4 kahve fincan kadar toz şeker
  • 3 kahve fincanı kadar elenmiş un gerekli
  • 1 kahve fincanı kadar mısır nişastası kullanıyoruz

Pandispanya Yapılışı

Pandispanya keki nasıl yapılır, pandispanya yapılışı için öncelikle genişçe bir kabın içine dört adet yumurtayı kıralım.

Sonra da üzerine dört kahve fincanı toz şekeri ekleyelim. Mikser ile şeker eriyene kadar çok iyi bir şekilde çırpalım malzemelerimizi.

Çırptığımız bu karışıma, bu kez, elenmiş unumuzu ekliyoruz. Hemen ardından 1 kahve fincanı da mısır nişastası ekliyoruz. (mutlaka elemeliyiz) Sonra yine mikserin orta devrinde karışımı çırpıyoruz güzelce.

Çok iyi karıştırdığımız hafif akışkan bu pandispanya hamurunu kalıba aktarma vakti geldi.

Kelepçeli bir kalıbı, yarım yemek kaşığı kadar margarin veya tereyağı ile elimizle kullanarak yağlıyoruz. Hem tabanını hem kenarlarını çok iyi bir şekilde yağlıyoruz.

Ardından pandispanya hamurunu güzelce kalıba aktarıyoruz. Bir iki kez kalıbı tezgahta vurup, önceden ısıtılmış 175 derece fırına veriyoruz. Yaklaşık 20-25 dakika kadar pişiriyoruz.

Piştikten on dakika kadar sonra pandispanya keki yapılışını fırından alalım, tezgahta iyice soğutalım. Soğuduktan sora kalıbın kenarlarına bir bıçak sokarak, dikkatlice pandispanya kekini kalıptan çıkarıyoruz.

Pandispanya keki nasıl yapılır, pandispanya keki tarifi bu kadar.

Pandispanya  keki yapılışı ile güzel pastalar yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

pandispanya keki yapılışı

pandispanya keki yapılışı

Paylaş.

Yorum Yap