Panna Cotta Frambuazlı

0

Panna Cotta Frambuazlı

Panna cotta frambuazlı güzel ve hafif bir tatlı tarifi sunuyoruz sizlere. Panna cotta nasıl yapılır ? tüm ayrıntısı ile aşağıda yer alıyor. Panna cotta yapılışı için sadece tarifimizi birebir uygulamanız yeterli olacaktır.

Panna cotta tarifi üst sosu için ister frambuaz sosu, ister limonlu bir sos, ister çikolatalı sos hazırlayabilirsiniz.

Panna Cotta Frambuazlı Malzemeleri

  • 3 kutu krema
  • yarım su bardağı kadar toz şeker
  • 3 yaprak jelatin kullanalım
  • 2 paket vanilya kullanıyoruz

Frambuaz sos tarifi için malzemeler:

  • 1 su bardağı kadar frambuaz
  • 1 çay bardağı kadar şeker
  • 1 çay bardağı kadar su
  • 1 tatlı kaşığı kadar nişasta

Frambuazlı Panna Cotta Yapılışı

Kolay tatlı tarifi için frambuazlı panna cota yapılışımıza başlıyoruz. Öncelikle üç adet yaprak jelatinimizi suyla birlikte bir kaseye alalım. Beş dakika bekletlim. Sonra çok düşük ısıda çözelim jelatinimizi.

Bir küçük tencere içine, kremamızı ve toz şekerimizi aktarıp, kısık ateşte ısıtalım. Ara ara kaynayıncaya kadar karıştıralım bir kaç kez.

Jelatinimizi çözdürdüğümüz suyu da artık kaynamaya başlamış kremamızın içine aktaralım. Sonra jelatin iyice karışana, kıvamı tutana kadar kremayı karıştırıp, pişirelim kısık ateşte. Frambuazlı panna cotta tatlısının kreması hazır sayılır.

Sonra hazırladığımız bu kremayı kaselere veya kuplara paylaştıralım. Sonra oda sıcaklığına gelinceye kadar biz de frambuaz sosumuzu hazırlamaya başlayalım.

Frambuazlı sos tarifi için; frambuazlarımızı küçük bir sos tenceresine alıp, bir miktar şekerle birlikte karıştıralım. Kendini salana kadar devam edelim karıştırmaya kısık ateşte yaklaşık beş dakikada.

Ardından da, nişastamızı yarım çay bardağı kadar su ile çözüp, kaynayan frambuazların üzerine aktaralım. Karıştıralım, kıvamı gelince ateşten alalım frambuaz sosumuzu. Frambuaz sosu tarifi soğusun diye tezgahta bekletelim. Soğuyunca, kuplara paylaştırdığımız panna cotta tatlısının üzerine aktaralım. Buzdolabına kaldırıp, bir kaç saat tatlımızı soğuması için bekletiyoruz.

Panna cotta yapılışı bu kadar. Panna cotta tarifimiz soğuyunca servis edilebilir. Frambuaz sos tarifi ile servis ettiğimiz panna cotta tatlısını isterseniz başka soslar ile de servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Sitemizde sos tarifleri mevcuttur.

panna cotta frambuazlı

panna cotta frambuazlı

 

 

Paylaş.

Yorum Yap