Pratik Pastacı Kreması Tarifi

0

Pratik Pastacı Kreması Nasıl Yapılır

Sizler için pratik pastacı kreması tarifini sunuyoruz bu kez. Sitemizde krema tarifi, pastacı kreması tarifi, kolay pastacı kreması ile ilgili pek çok tarif bulunuyor. İstek üzerine pratik pastacı kreması nasıl yapılır tarifimizi bir kez daha sunalım istedik.

Pratik Pastacı Kreması Tarifi Malzemeleri

  • 150 gr. kadar toz şeker gerekli
  • 100 gr. kadar un gerekli
  • 80 gr. kadar tereyağı gerekli
  • 6 tane yumurta sarısı kullanıyoruz
  • yarım litre kadar süt gerekli
  • 1 çay kaşığı kadar vanilya özü kullanıyoruz

Pratik Pastacı Kreması Oktay Usta

Pratik pastacı kreması oktay usta için ilk olarak bir tencereyi ateşe alalım. Üzerine sütü ekleyelim. Sonra sütümüzün içine bir çay kaşığı kadar vanilya özü ekleyelim. Kaynama noktasına gelene dek sütümüzü ısıtıp, kaynama noktasına geldiğini gördüğümüzde ateşten alalım efendim.

Sütümüzü ve vanilyamızı ateşten aldıktan sonra kenara alalım tezgahda.

Şimdi bir cam karıştırma kabının içine altı adet yumurta sarımızı alalım. Üzerine toz şekerimizi ekleyelim. Sonrasında bir çırpma teli ile güzelce çırpmaya başlayalım efendim. İki malzeme birbirine tamamen geçene ek çırpalım efendim.

Yumurta sarılarımızın rengi açılana kadar devam edelim. Şimdi de içine unu ekleyelim. Ardından bir spatula kullanarak yumurta sarılı karışıma unumuzu yedirelim güzelce.

Şimdi hafiften tezgahta ılınmaya başlamış sütümüzü kullanma vakti geldi. (sütü çok az alarak, yumurta sarılarının içine ekleyeceğiz, yumurta sarılı karışımımız hafif ısınacak efendim, işlem aşağıda)

Şimdi bir kepçe süt alalım ve yumurtalı karışımın içine ekleyelim azar azar çırpma teli ile de bir yandan çırpalım, karıştıralım yumurta sarılı karışım pişmesin.

Sonrasında biraz daha yaklaşık bir kepçe daha süt alıp, yine yumurta sarılı karışıma ekleyelim, bir yandan karıştıralım efendim.

Böylece yumurta sarılı karışımın sıcaklığını iki kepçe kadar süt ile yükseltmiş olduk. Isanan bu yumurta sarılı karışımı süte eklemeye sıra geldi efendim.

Tenceredeki sıcak sütümüzün içine bir yandan sürekli çırparak karışımı sütün içine ekliyoruz.

Kısık ateşte ocakta bu karışımı beş dakika kadar daha sürekli karıştırarak pişirip, kıvamını kontrol edip ateşten alıyoruz. Pastacı kreması tarifimizin son aşamasına geldik. Tereyağını içine ekleyip, güzelce karıştıralım tereyağını tamamen eritelim efendim.

Pratik pastacı kreması tarifi bitti sayılır. Pürüzsüz bir pastacı kreması tarifi için isterseniz son işlem olarak mikser kullanarak bir kez çırpabilirsiniz.

Pratik pastacı kreması yapılışı bu kadar efendim. Pratik pastacı kreması nasıl yapılır tarifimiz ile kendiniz evde güzelce pastalar, ekler, çeşit çeşit kremalı tarifler yapabilirsiniz.

Pratik pastacı kreması oktay usta afiyet olsun efendim.

pratik pastacı kreması tarifi

pratik pastacı kreması tarifi

Paylaş.

Yorum Yap