Reyhan Şerbeti

0

Reyhan Şerbeti

Şu sıcak yaz günlerinde serinletici bir şeyler yapalım dedik, reyhan şerbeti tarifimizi sizlerle paylaşıyoruz. Soğuk içecek tarifi arayanlar için, reyhan şerbeti nasıl yapılır güzel bir tarif olacaktır.

Reyhan şerbeti tarifi, reyhan şerbeti yapılışı aşağıda bir deneyin diyoruz.

Reyhan Şerbeti Malzemeleri

  • 1 demet reyhan bitkisi (mor yapraklı fesleğen deniyor aynı zamanda)
  • 6 yemek kaşığı kadar toz şeker kullanıyoruz
  • 2 tane limon suyu sıkıyoruz
  • 2 adet limon kabuğunun ince rendesi
  •  1 litre kadar sıcak su kullanıyoruz

Reyhan Şerbeti Nasıl Yapılır

Serinlemek için, reyhan şerbeti nasıl yapılır için öncelikle, reyhan bitkisini güzelce yıkayalım, süzelim. Sonra reyhan bitkimizi ayıklayalım. Sonra da irice doğrayalım.

reyhan şerbeti nasıl yapılır

reyhan şerbeti nasıl yapılır

Not: Reyhan bitkisi çok miktarda antioksidan içeren bir bitkidir. Ferahlatıcı reyhan bitkisini özellikle salatalarda kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Büyükçe bir cam sürahi içine; şeker, limon suyunu, limon kabuğu rendesini aktarıyoruz. Sonra üzerine bir litre kadar kaynamış su ekliyoruz.

Daha sonra sürahinin ağzını kapatıp, soğuması için bekletiyoruz.

Soğuyunca, bir tülbent yardımı ile veya bir süzgeç yardımı ile süzüyoruz, yine ağzı kapalı bir kapta buzdolabına kaldırıp soğutuyoruz. Reyhan şerbeti yapılışı bu kadar.

Reyhan şerbeti tarifini soğuk olarak servis ediyoruz. Reyhan şerbeti nasıl yapılır tarifimiz ile sıcak yaz günlerinde farklı bir serinleten içecekler tarifi sunmuş olduk. Umarız beğenirsiniz.

reyhan şerbeti

reyhan şerbeti

Paylaş.

Yorum Yap