Rulo Pasta Tarifi Balkabaklı

0

Rulo Pasta Tarifi Balkabaklı

Kolay rulo pasta tarifleri, rulo pasta tarifi balkabaklı güzel bir pasta ile devam ediyor. Balkabaklı rulo pasta tarifi oktay usta farkıyla burada. Kolay pasta tarifleri için buraya…

Rulo Pasta Tarifi Balkabaklı Malzemeleri:

  • 1 kg. kadar kabak, soyulmuş, temizlenmiş, dilimlenmiş güzelce
  • 1.5 su bardağı kadar şeker
  • yarım su bardağı kadar su
  • 3 paket yulaflı bisküvi
  • 1 su bardağı kadar dövülmüş ceviz içi
  • 1 paket krem şanti
  • iki adet olgun muz

Rulo Pasta Tarifi Balkabaklı

Rulo pasta tarifi balkabaklı tatlımızı yapmak için ilk olarak kabaklarımızı dilimledikten sonra, bir kapta rendeyle kalınca rendeliyoruz. Sonra tencerey rendelenmiş kabakları koyuyoruz. Üstüne bir buçuk su bardağı kadar şekerimizi  ve yarım su barağı kadar suyumuzu ilave edip, kısık ateşte karıştırarak suyu çekene kadar pişiriyoruz. Kabaklar yumuşayınca kendini salınca pişmiştir, ocaktan alıp tezgaha ılınması için alınır. Balkabaklı rulo pasta tarifine devam edelim…

Sonra ılınmış kabakların içine yulaflı bisküvileri elimizle iyice ufalayıp, ekliyoruz. Sonra bir kevgir kullanarak kabak ve bisküvileri güzelce püre halinde eziyoruz tencerede. Yarım su bardağı kadar ceviz içi de eklenip, püreye karıştırılır güzelce.

Balkabaklı rulo pasta tarifi için; tezgahın üzerine bir streç seriyoruz. İçine püre haline getirdiğimiz karışımı aktarıyoruz. Sonra streçin üzerinde geniş bir dikdörtgen haline getirdiğimiz pürenin ortasına uzunlamasına iki olgun muzu yerleştiriyoruz. Sonra streç film sayesinde dikdörgen püreyi güzelce muzlar içinde kalacak şekilde rulo halinde sarıyoruz.

Streç film ile iyice kapatıldıktan sonra rulo pastamız buzdolabına kaldırılır. Yaklaşık iki saat buzdolabında bekleyen pastamız, streç filmden çıkarılıp servis tepsisine konulur. Üzerine bir bardak soğuk sütle hazırlanmış krem şanti sürülür. Sonra biraz ceviz, antep fıstığı vs. serpilerek süslenir. Dilimlenerek servis edilir. Rulo pasta tarifi balkabaklı bu kadardır. Afiyet olsun.

Kolay pasta tarifleri için sitemizdeki diğer rulo pasta tariflerine de bakabilirsiniz.

rulo pasta tarifi balkabaklı

rulo pasta tarifi balkabaklı

Paylaş.

Yorum Yap